Premiera drugiego sezonu serialu ,,Panna Scarlet i komisarz" 18 października w Epic Drama

Październik na antenie Epic Drama

Podaj dalej

Premiera serialu ,,Grantchester" 5 października w Epic Drama Viasat

Szczególnie polecane propozycje programowe kanału Epic Drama na październik 2022.

W tym miesiącu na kanale Epic Drama szczególnej uwadze polecamy następujące premiery:

  • 1. oraz 2. sezon serialu „Grantchester” – emisja 1. sezonu w środy, od 5 października, o godzinie 21:30, z kolei emisja 2. sezonu w środy, od 26 października, godz. 21:30;
  • 2. sezon serialu „Panna Scarlet i komisarz” – premierowe odcinki zobaczyć będzie można we wtorki, od 18 października, o 21:30.

Zachęcamy także do śledzenia kontynuacji:

  • 1. sezonu serialu „Paryż 1900: policja” – emisja w poniedziałki, od 3 października, o 21:30;
  • 3. sezonu serialu „Okręt” – emisja w czwartki, od 6 października, o 21:30.

Zapraszamy także na wyjątkowe serie, uwielbiane przez widzów:

  • „Detektyw Murdoch: koszmar minionej jesieni” – emisja w piątek, 28 października, o 19:30;
  • cykl „Detektyw Murdoch: weekend halloweenowy” – emisja w poniedziałek, 31 października, o 15:30.

Grantchester

Premiera: środa 5 października, godz. 21:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Rok: 2015

Sidney Chambers jest anglikańskim księdzem w Grantchester, wiosce położonej nieopodal Cambridge. Wiedzie spokojne życie — do chwili, kiedy w jego parafii dochodzi do morderstwa. Wciągnięty w niebezpieczny świat kłamstw, zdrady i zabójstw, Sidney szybko odkrywa, że dzięki znajomości ludzkiej natury świetnie sprawdza się w nowej dla siebie roli detektywa… W wyprawie do mrocznego świata zbrodni Sidneyowi towarzyszą sympatyczny, ale zmęczony życiem inspektor Geordie Keating, naiwny, ale pełen dobrych intencji wikary Leonard Finch oraz gospodyni, pani Maguire. Czy w świecie, w którym morderstwa i zbrodnie każą widzieć w ludziach to, co najgorsze, można jeszcze dostrzec w nich dobro?

Paryż 1900: policja

Kontynuacja od poniedziałku 3 października, godz. 21:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 8 x 60 min

Tytuł oryginalny: Paris Police 1900

Rok: 2020

Paryż, rok 1899: właśnie zmarł prezydent Francji, Félix Faure. Republika, sparaliżowana przez skrajnie prawicowe ugrupowania antysemickie i rosnącą anarchię, nigdy jeszcze nie wydawała się tak słaba. Były szef policji, Louis Lépine, zostaje w trybie pilnym odwołany z emerytury, aby przywrócić porządek w Paryżu. Tymczasem w walizce płynącej Sekwaną zostają znalezione fragmenty ciała młodej kobiety. Śledztwo prowadzi młody, ambitny detektyw, Antoine Jouin. Okazuje się, że sprawą interesuje się także Joseph Fiersi, skorumpowany policjant, którzy żyje z szantażu i dorabia jako płatny zabójca dla policyjnych tajniaków. Werbuje on Meg Steinheil, prostytutkę oskarżoną o to, że podczas stosunku zabiła prezydenta, aby pracowała dla niego jako szpieg. W Paryżu, gdzie zbrodnia i grzech mieszają się
z bogactwem i purytanizmem, wszystkie te postaci spotkają się i połączą siły, by ocalić Francję.

Okręt

Kontynuacja od czwartku 6 października, godz. 21:30

Sezon: 3

Liczba odcinków: 10 x 60 min

Tytuł oryginalny: Das Boot

Rok: 2021

Wiosna 1943 r. Robert Ehrenberg po raz kolejny wypływa na wyjątkowo trudną misję z bardzo młodym i niedoświadczonym dowódcą i takąż załogą. Ścigana przez żądnego zemsty brytyjskiego komandora Swinburne’a, załoga U-949 musi mieć więcej niż jednego asa w rękawie, aby oszukać śmierć. Tymczasem Hagen Forster jedzie do Lizbony, gdzie poznaje Klausa Hoffmanna, który nieoficjalnie pomaga US Navy nawiązać kontakt z marynarką wojenną Rzeszy poprzez swojego ojca, Wilhelma Hoffmanna — celem jest wcześniejsze zakończenie wojny. Córka Wilhelma, Hannie, utknęła w Kilonii, w pozbawionym miłości małżeństwie, a ograniczenia związane z jej sytuacją sprawiają, że żyje w stanie nieustannego zagrożenia.

Panna Scarlet i komisarz

Premiera: wtorek 18 października, godz. 21:30

Sezon: 2

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Gatunek: Crime & Mystery

Tytuł oryginalny: Miss Scarlet and the Duke

Rok: 2021

Komisarz i Eliza widują się często; choć wciąż są tylko przyjaciółmi, stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek… Wydaje się, że wkrótce rozkwitnie między nimi romans. Jednak pomimo rosnącego uczucia Eliza i komisarz są zawodowymi rywalami, więc kiedy ona zostaje zatrudniona do zbadania starej sprawy, której on kiedyś nie zdołał rozwiązać, rodzi się problem: jeśli jej  się powiedzie to, co jemu się nie udało, to postawi go w złym świetle… Z drugiej strony Eliza nie chce odrzucić takiego zlecenia: czy zawsze musi wycofywać się, gdy jej śledztwo wiąże się ze sprawami prowadzonymi przez Wellingtona? Do tego dochodzi fakt, że oboje są uparci i doskonale wiedzą, jak wpływać na siebie nawzajem. A kiedy zaczynają pracować nad skomplikowaną sprawą morderstwa, okazuje się, że romans będzie musiał poczekać…

Grantchester

Premiera: środa 26 października, godz. 21:30

Sezon: 2

Liczba odcinków: 7 x 60 min

Rok: 2016

Sidney i Geordie muszą stawić czoła konsekwencjom swoich detektywistycznych działań. Dla Sidneya, duchownego pracującego w małej wiosce, staje się to szczególnie trudne. Wydarzenia, które rozegrały się pod koniec pierwszej serii, na zawsze zmieniły jego życie. Także pod pozorną beztroską Geordiego kryją się wrażliwość i bezbronność, co wpływa na jego związek z Cathy i przyjaźń z Sidneyem. Duchowny nadal czuje się samotny, więc Geordie stawia sobie za cel znalezienie mu kobiety, niestety przystojny ksiądz najwyraźniej wciąż myśli o Amandzie, która miała poślubić jego rywala, Guya. Sidney podoba się z kolei Margaret, zadziornej sekretarce pracującej na komisariacie policji, ale czy zdoła ona oderwać jego myśli od Amandy?

Detektyw Murdoch: koszmar minionej jesieni

Piątek 28 października, godz. 19:30

W Halloween stare legendy o klaunie terroryzującym licealistów okazują się rzeczywistością: młoda kobieta zostaje zasztyletowana na oczach ukochanego. Murdoch przeprowadza wywiad z ocalałym, ale jego opowieść nie zgadza się z wynikami autopsji przeprowadzonej przez Violet Hart; rok wcześniej Louise Cherry pisała o klaunie zaczepiającym i gnębiącym uczniów, co doprowadziło jednego
z nich do samobójstwa. Murdoch omawia sprawę z dr Ogden, która uważa, że morderca — kierując się purytańskimi przekonaniami — oszczędził chłopaka, by mógł przekazać dalej przerażającą historię. Jednak powściągliwość mordercy nie trwa długo — wkrótce klaun zabija ponownie.

Cykl: Detektyw Murdoch: weekend halloweenowy

Poniedziałek 31 października, godz. 15:30

Kosmici, duchy, czarownice… Przez lata nasz tytułowy bohater i jego zespół nieustraszonych stróżów prawa stawiali im czoła — i przeżyli, by móc o tym opowiedzieć; oto kolekcja ich największych spraw rodem z horroru: zapraszamy na halloweenowy maraton przygód detektywa Murdocha!

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments