Premiera filmu dokumentalnego ,,Alive and Kicking" 1 października na antenie Sundance TV

Październikowe premiery na kanale Sundance TV

Podaj dalej

Premiera dramatu ,,The Delinquent Season" 22 października na antenie Sundance TV AMC

W październiku kanał SundanceTV zaprasza na wyjątkowe premiery filmowe. Na antenie pojawią się zarówno fascynujące dokumenty, jak i intrygujące produkcje fabularne.

Wśród październikowych premier kanału znalazł się między innymi żywiołowy i zaskakujący dokument „Alive and Kicking”, dzięki któremu zaglądamy do kolorowego i energetycznego świata współczesnego tańca swingowego. Jest to wnikliwe, ale i intymne spojrzenie, jednocześnie rzucające światło na problemy nurtujące dzisiejsze społeczeństwo. Z kolei w poruszającej i bardzo poetyckiej produkcji „Peter i jego farma” poznajemy Petera Dunninga – dumnego właściciela położonej w Vermont farmy Mile Hill, który czasy świetności swojego gospodarstwa ma już za sobą, a obecnie w samotności konfrontuje się z demonami przeszłości i wyrzutami sumienia. Dokument jest zarówno pocztówką z raju, jak i przestrogą na nasze czasy.


W październiku na antenie kanału SundanceTV premierowo pojawią się również filmy fabularne, a wśród nich poruszający i trzymający w napięciu irlandzki melodramat „The Delinquent Season” z Cillianem Murphym. Akcja toczy się wokół dwóch par – Jima i Danielle oraz Yvonne i Chrisa, mieszkających na przedmieściach Dublina. Oba małżeństwa wydają się być szczęśliwe, aż do momentu, gdy dochodzi do kłótni w jednym z nich.

Na wrześniowe premiery kanału SundanceTV zapraszam od 1 października.

Alive and Kicking

(2016)

1 października o 22:00

PREMIERA

Premiera filmu dokumentalnego ,,Alive and Kicking" 1 października na antenie Sundance TV AMC

Dzięki dokumentowi „Alive and Kicking”  widzowie mogą zajrzeć do świata współczesnego tańca swingowego. Jest to wnikliwe, ale i intymne spojrzenie, jednocześnie rzucające światło na problemy nurtujące dzisiejsze społeczeństwo. Niezależnie od tego, z jakimi trudnościami tancerze borykają się w swoim życiu, w trakcie swingowania przepełnia ich radość, entuzjazm, a czasem nawet zawroty głowy.

W swojej istocie, swing sprowadza się do pogoni za szczęściem. Większość ludzi myśli o tym uczuciu jak o biernej emocji, która przychodzi lub nie: jeśli zdarzy się coś dobrego, będę szczęśliwy. Jednak wszyscy jesteśmy w stanie odczuwać radość – nawet w najgorszych okolicznościach, jeśli tylko uświadomimy sobie, że szczęście istnieje w nas samych.


Reżyseria:
Morgan Neville, Robert Gordon

Peter i jego farma
(2016)

8 października o 22:00

PREMIERA

Peter Dunning jest dumnym właścicielem farmy Mile Hill, położonej w Vermont na 80 malowniczych hektarach. Podczas 38 sezonów uprawy tej ziemi gospodarstwo było świadkiem pojawiania się i odchodzenia trzech żon i czworga dzieci, pozostawiając Peterowi jedynie zwierzęta i wspomnienia. Przybycie ekipy filmowej sprawia, że mężczyzna musi zmierzyć się ze swoją historią i dziedzictwem, przekazać ciężko zdobytą wiedzę rolniczą, nawet jeśli wątpi w sens pracy, którą ma wykonywać aż do śmierci.

Nękany alkoholizmem i żalem balansuje między radością a rozpaczą, często sugerując filmowcom popełnienie samobójstwa i wykorzystanie go jako środka narracyjnego. Peter jest aktorem na scenie, której zbudowanie zajęło mu większość życia, a teraz grożącej zawaleniem.

Film dokumentalny jest jednocześnie pocztówką z raju, ale i przestrogą na nasze czasy. Ukazuje również potencjalną energię ludzkiego życia, tę wykorzystaną, jak i tę zmarnowaną.

Tytuł: Peter i jego farma (Peter and the Farm)

Reżyseria: Tony Stone

Look Back in Angus

(2021)

20 października o 22:00

PREMIERA

Premiera dokumentu ,,Look Back in Angus" 20 października na antenie Sundance TV AMC

Dokument opowiada niezwykłą i fascynującą historię tego, jak mała, czarna, szkocka krowa zdominowała świat wołowiny i stała się globalną marką – numerem jeden wśród najlepszych ras, słynących z niezrównanej jakości mięsa na steki.

Jest to zaskakująca historia, która przygląda się szkockiej diasporze na przestrzeni ostatnich trzech stuleci i zabiera nas w podróż od gór i dolin Szkocji, przez Atlantyk i Amerykę Północną, aż po równiny Argentyny.

Film dokumentalny przedstawia również zagadnienie dominacji genetycznej pokazując, w jaki sposób starożytne geny szkockiego bydła znalazły się w odległych od siebie rasach żyjących w Nowej Zelandii czy Japonii. W dokumencie prezentowany jest również wkład szkockiego bydła w kulturę – muzykę, pieśni, sztukę i oczywiście w dziedzictwo kulinarne.  Wszędzie tam historia bydła Angus jest obecna, choć mało zrozumiana i rzadko uznawana. Po podniesieniu rangi tej rasy, która dała światu wysokiej jakości mięso, twórcy dokumentu starają się traktować ją z należytym szacunkiem.

Reżyseria: Franck Ribière, Vérane Frédiani

The Delinquent Season

(2018)

22 października o 22:00 PREMIERA

Premiera dramatu ,,The Delinquent Season" 22 października na antenie Sundance TV AMC

„The Delinquent Season” to trzymający w napięciu dramat, którego akcja toczy się wokół dwóch par – Jima i Danielle oraz Yvonne i Chrisa, mieszkających na przedmieściach Dublina. Oba małżeństwa wydają się być szczęśliwe, aż do momentu, gdy dochodzi do kłótni w jednym z nich. Na obu pozornie idealnych związkach zaczynają się pojawiać rysy.

Jest to film o miłości, pożądaniu i relacjach małżeńskich, który stawia pytanie o to, jak dobrze znamy siebie nawzajem?

Reżyseria: Mark O’Rowe

Występują: Cillian Murphy, Catherine Walker, Eva Birthistle, Andrew Scott

Szczęściarz

(2017)

30 października o 22:00

PREMIERA

Premiera filmu ,,Szczęściarz" 30 października na antenie Sundance TV AMC

Film śledzi duchową podróż 90-letniego ateisty oraz osobliwych postaci zamieszkujących pustynne miasteczko. Zawzięty i niezależny Lucky, którzy przeżył wszystkich swoich rówieśników i wypalił więcej niż cała reszta, znajduje się u progu życia. Zostaje zmuszony do podróży w poszukiwaniu samego siebie, prowadzącej do tego, co tak często jest nieosiągalne: oświecenia.

Ten debiut reżyserski uznanego aktora Johna Carrolla Lyncha to jednocześnie list miłosny do życia i kariery Harry’ego Deana Stantona (to jeden z ostatnich filmów, w których zagrał), a także medytacja nad śmiertelnością, samotnością, duchowością i więziami międzyludzkimi.

Tytuł: Szczęściarz (Lucky)

Reżyseria: John Carroll Lynch

Występują: Harry Dean Stanton, Ron Livingston, Ed Begley Jr, Tom Skerritt David Lynch

Październikowe premiery SundanceTV

  • ALIVE AND KICKING                                                   01.10.2021 22:00
  • PETER I JEGO FARMA                                                  08.10.2021 22:00
  • LOOK BACK IN ANGUS                                             20.10.2021 22:00
  • THE DELINQUENT SEASON                                        22.10.2021 22:00
  • SZCZĘŚCIARZ                                                              30.10.2021 22:00

Źródło tekstu: AMC Networks


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments