Piotr Kraśko poprowadzi główne wydanie Faktów TVN i TVN24
TELEWIZJA

Piotr Kraśko poprowadzi główne wydanie Faktów TVN i TVN24

Podaj dalej

Piotr Kraśko poprowadzi główne wydanie Faktów TVN i TVN24 TVN Discovery Polska

W lipcu do zespołu Faktów TVN i TVN24 dołącza Piotr Kraśko. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem „Faktów o świecie” na kanale TVN24 BIS i współprowadził weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”. Jeszcze w lipcu poprowadzi główne wydania Faktów TVN i Fakty po Faktach w TVN24.

„Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach.”– mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24. „Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.”

,,To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam.” – dodaje Piotr Kraśko – „Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania.”

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates. W TVN24 i TVN24 BIS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W 2018 roku w programie TVN „Wracajcie skąd przyszliście”, przemierzył razem z jego uczestnikami jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie.

Wcześniej, jako korespondent telewizji publicznej TVP pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie „Wiadomości” a w latach 2012 – 2016 był ich redaktorem naczelnym.

Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

Źródło tekstu: TVN Discovery Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments