Polskie produkcje „Polskie Morderstwa”, „Czarny Pies” i „Wolność Jaskółki” w Viaplay
|

Polskie produkcje „Polskie Morderczynie”, „Czarny Pies” i „Wolność Jaskółki” w Viaplay

Podaj dalej

Polskie produkcje „Polskie Morderstwa”, „Czarny Pies” i „Wolność Jaskółki” w Viaplay Viaplay

Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) wypuściła na rynek „Polskie Morderczynie”, „Czarny Pies” i „Wolność Jaskółki” jako pierwsze w Polsce scenariusze zrealizowane przez Viaplay Originals. Programy zgłębiają otwierający oczy zakres fascynujących i często przełomowych tematów i są rozwijane z niektórymi z najbardziej znanych i ekscytujących talentów twórczych w Polsce. Polskie, nordyckie i międzynarodowe oryginalne dramaty będą podstawą usługi przesyłania strumieniowego Viaplay Grupy NENT w Polsce, obok sportów na żywo, hollywoodzkich filmów i seriali oraz treści dla dzieci.

„Polskie morderczynie” to adaptacja bestsellerowego kryminału Katarzyny Bondy o tym samym tytule, opowiadająca historie zróżnicowanej grupy kobiet, które łączy jedno – wszystkie są zabójczyniami. Bonda jest najpopularniejszą autorką kryminałów w Polsce, sprzedała ponad 2 miliony książek, a jej prace ukazały się w 15 krajach. Serial zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios Polska z Grupy NENT.

„Czarny pies” to sześcioczęściowy psychologiczny dramat akcji opowiadający o weteranów powracających z konfliktów w Afganistanie i Iraku, które były największymi operacjami bojowymi polskiej armii od czasów II wojny światowej. , a także korupcję wśród ich byłych dowódców. Twórcą „Black Dog” jest Artur Kowalewski („The Pack”), producent kreatywny ATM Grupa.

Zainspirowany przebojową debiutancką powieścią Pauli Er, „Wolność jaskółki” wykorzystuje innowacyjną strukturę narracyjną, aby przedstawić niszczycielski wpływ przemocy domowej. Historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość, opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w sześciu odcinkach. „Wolność jaskółki” została napisana przez Agnieszkę Kruk i wyprodukowana przez Opus TV.

Filippa Wallestam, Chief Content Officer Grupy NENT: „Nasze opowiadanie historii zdobyło nagrody i zachwyciło publiczność na całym świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wykorzystać nasze unikalne umiejętności w tworzeniu polskich Viaplay Originals. Chcemy odgrywać pozytywną, długofalową rolę w polskim przemyśle kreatywnym i współpracować z najlepszymi talentami – niezależnie od tego, czy będą sławni dzisiaj, czy będą sławni jutro. Jak pokazują te trzy pierwsze zlecenia, nasze historie będą inne i prowokujące do myślenia, a także zabawne”.

Serwis streamingowy Viaplay jest dostępny w Polsce od 3 sierpnia (www.viaplay.pl) w cenie 34 zł miesięcznie z atrakcyjną promocją startową. Pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest bezpłatny. Viaplay został wprowadzony na rynek w dziewięciu krajach europejskich, z USA pod koniec 2021 r., Holandii w pierwszym kwartale 2022 r. i dodatkowymi rynkami do końca 2023 r.

O autorskich produkcjach Grupy NENT

Grupa NENT ma premierę co najmniej 50 oryginalnych produkcji w 2021 roku. W ciągu ostatnich trzech miesięcy „Inwazja domu”; „Dystopia”; „Maks złość”; „Grzmot w moim sercu”; i „Try Hard” miały premierę na Viaplay.

Niedawno ogłoszone oryginały obejmują drugi sezon „Partisan”; trzeci sezon „Honoru”; sezony trzeci i czwarty „Hammarvik”; ‘Wakacje’; sezon drugi i trzeci „Pørni”; „Czerwone wybory”; „Hilma”; ‘Billy dzieciak’; ‘Siostrzeństwo’; „Kto zastrzelił Otto Muellera?”; biografię Börje Salminga; „Fadime”; „Wyspa Taylora”; ‘Krewni’; „A co z Moniką”; „Trom”; „EXODUS KRÓLESTWA”; „Wyprodukowano w Oslo”; „Estonia: ostatnia fala”; „Apartament klasy A”; ‘Trójka’; „Zamsz”; drugi sezon „Stelli Blómkvist”; drugi sezon „Wisting”; ‘Pudełko’; ‘Dwie siostry’; „Furia”; ‘Blisko mnie’; ‘Rój’; drugi sezon „The Truth Out”; ‘Harmonijka’; „Doskonali ludzie”; drugi sezon „Twarzą w twarz”; i „Margeaux”.

Grupa NENT będzie co roku produkować dwa duże filmy anglojęzyczne. Firma utworzyła również brytyjską spółkę joint venture z FilmNation Entertainment i zainwestowała w amerykańskie studio Picturestart.

Źródło tekstu: Viaplay


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments