Premiera 2. odcinka ,,Kryminalne śledztwa PRL" 18 kwietnia o 22:00

Premiera 2. odcinka ,,Kryminalne śledztwa PRL” 18 kwietnia o 22:00

Podaj dalej

Premiera 2. odcinka ,,Kryminalne śledztwa PRL" 18 kwietnia o 22:00 ViacomCBS

2. sezon „Kryminalnych śledztw PRL” powraca do najciekawszych milicyjnych dochodzeń w sprawach wstrząsających zbrodni z lat 70. i 80. Każdy odcinek pokazuje, jak wyglądały dochodzenia prowadzone bez nowoczesnych technologii, telefonów i komputerów, gdy najlepszym sposobem na dotarcie do prawdy było chodzenie od drzwi do drzwi i zbieranie informacji. Najważniejszymi narzędziami pracy milicjantów były obserwacja, wnikliwość, spryt i wytrwałość.

Bohaterami programu są ci, którzy doprowadzili do rozwiązania spraw: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy.

2. odcinek 2. sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” jest poświęcony morderstwom dwóch dziewczynek, do których doszło na Podlasiu w roku 1980 oraz kulisom śledztwa prowadzonego przez milicję. Emisja w poniedziałek, 18 kwietnia o 22:00 na antenie CBS Reality.

W 2. odcinku serii przenosimy się na spokojne osiedle w Suwałkach. Jest czerwiec 1980 roku. Pod blokiem bawi się 2,5-letnia Ania, a jej mama zerka na nią przez okno. Mała nauczona jest tego, by bez opieki nie oddalać się z pola widzenia. Lata 80. to przecież czasy, gdy dzieci po szkole zajmują się sobą same, czasy pokolenia „klucza na szyi”. Od nadmiernego zaufania do obcych powstrzymują je dziecięcy rozsądek i legenda, że od miasta do miasta krąży czarna wołga i porywa dzieci. Gdy w pewnym momencie matka Ani zerka przez okno, zdaje sobie sprawę, że jej córki nie ma w zasięgu wzroku.

Dziewczynka znika. O jej zaginięciu natychmiast zostaje poinformowana milicja, która rozpoczyna poszukiwania. Wkrótce powołana zostaje specjalna 4-osobowa grupa dochodzeniowa do pracy nad sprawą. Funkcjonariusze próbują znaleźć osoby, które mogłyby porwać Anię dla okupu lub z zawiści, bo rodzice dziewczynki należą do lokalnej elity. Podobno ktoś widział dziecko
z mężczyzną z brodą, jednak wszystkie tropy okazują się fałszywe.

Po niemal roku bezowocnych poszukiwań milicja zostaje wezwana do jednej z baz paliwowych. Na jej terenie pracownik znajduje ludzkie szczątki ukryte pod gruzem – fragmenty ubrań wskazują na zaginioną Anię. Niestety, stan odkrytych szczątków nie pozwala na ustalenie przyczyny zgonu.

Tymczasem w położonym około 30 kilometrów od Suwałk Augustowie, w lesie niedaleko zabudowań, zostaje znalezione ciało 9-letniej Agaty. Sekcja zwłok wykazuje, że dziewczynka została wykorzystana oraz uduszona. Próbując odtworzyć ostatnie godziny życia dziewczynki, funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające – w tym przesłuchania koleżanek Agaty. Okazuje się, że dziewczynka miała dużo starszego od siebie chłopaka…

W jaki sposób, dysponując skąpymi możliwościami technicznymi, milicjanci zdołali zidentyfikować mordercę? Jakich metod użyli podczas śledztwa? Co najbardziej pomogło im w ustaleniu sprawcy obu zbrodni? O tym opowie 2. odcinek 2. sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego emisja już w poniedziałek, 18 kwietnia o 22:00 na antenie CBS Reality.

Na premierowe odcinki 2. sezonu serii true crime „Kryminalne śledztwa PRL” zapraszamy
w każdy poniedziałek o 22:00 na kanale CBS Reality.

Źródło tekstu: ViacomCBS


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments