Premiera 2. sezonu programu kryminalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia” na kanale CBS Reality już 2 sierpnia o 21:00

Premiera 2. sezonu programu kryminalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia” na kanale CBS Reality już 2 sierpnia o 21:00

Premiera 2. sezonu programu kryminalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia” na kanale CBS Reality już 2 sierpnia o 21:00 AMC

Program kryminalny „Detektyw Malton kontra zbrodnia” powraca na antenę CBS Reality z 2. sezonem. Seria kryminalna prowadzona jest przez Jackie Malton, byłą detektyw Scotland Yardu i jedną z pierwszych kobiet należących do „Flying Squad” – grupy specjalnej zajmującej się walką z rozbojami. W programie Jackie na nowo analizuje słynne brytyjskie śledztwa, wykorzystując przy tym akta zdobyte dzięki swoim kontaktom oraz wiedzę ekspertów, policjantów i detektywów, którzy przyczynili się do rozwiązania tych spraw.

Na premierowe odcinki 2. sezonu kanał CBS Reality zaprasza od 2 sierpnia, w niedziele o godzinie 21:00.

Zwiastun programu kryminalnego:

W 2. sezonie serialu, Jackie Malton, która była inspiracją dla granej przez Helen Mirren postaci DCI Jane Tennison w wielokrotnie nagradzanym dramacie „Główny podejrzany”, przedstawia widzom najbardziej interesujące, ale i wstrząsające sprawy kryminalne – takie, które przez długi czas pojawiały się na pierwszych stronach brytyjskich gazet.  

Jackie Malton szuka prawdy o zbrodni, a jej działania napędzane są pragnieniem oddania sprawiedliwości ofiarom przestępstw. Pomagają jej w tym policjanci, detektywi i inni specjaliści, którzy pracowali przy omawianych w serii sprawach. Wspólnie przybliżają widzom przebieg śledztw i dzielą się z widzami informacjami o tym, jakim technikom i umiejętnościom detektywów zawdzięczamy schwytanie przestępców. Seria ukazuje także wielki wpływ emocjonalny jaki te sprawy mają na zaangażowanych w nie funkcjonariuszy i uświadamia, że traumatyczne wspomnienia nie znikają wraz z przejściem na emeryturę. Detektyw Malton wielokrotnie podkreśla wagę medycyny sądowej oraz wiedzy ekspertów i udowadnia, że gdy zostaje popełnione przestępstwo, zawsze pozostawia ono po sobie ślad, który doprowadza do skazania sprawcy, nawet po upływie kilku dekad.

W 1. odcinku 2. sezonu detektyw Malton ponownie bada pierwszą sprawę porwania dla okupu i morderstwa w brytyjskiej historii kryminalnej – zaginięcie Muriel McKay.

29 grudnia 1969 roku Muriel McKay zniknęła ze swojego domu przy Arthur Road w Londynie. Kobieta była żoną Alicka McKaya, jednego z wysoko postawionych zastępców potentata medialnego, Ruperta Murdocha.

Gdy około godziny 20:00 McKay wrócił do domu, zastał otwarte drzwi wejściowe. Po wejściu do środka zorientował się, że Muriel zniknęła. Na schodach leżały porozrzucane rzeczy z torebki kobiety, a w pokoju wyrwano ze ściany telefon. Zaniepokojony tym, co zastał w domu, Alick McKay bezzwłocznie zgłosił zniknięcie żony.

Wkrótce na miejsce przybyła policja i szybko okazało się, że zaginięcie kobiety to zaplanowane porwanie. W domu śledczy znaleźli bowiem przedmioty, które służyły do skrępowania Muriel – plaster oraz sznurek.

Późno w nocy Alick otrzymał telefon od porywaczy, którzy przedstawili się jako „M3″ i zażądali okupu w wysokości 1 miliona funtów. W ciągu następnych 40 dni jeszcze kilkanaście razy dzwonili do McKaya, żądając pieniędzy i jednocześnie wielokrotnie grożąc zabiciem Muriel. Dwukrotnie
w asyście tajniaków próbowano przekazać porywaczom okup, jednak obie próby nie powiodły się. Mimo to policji udało się wpaść na trop podejrzanych i 7 lutego 1970 roku zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o porwanie Muriel McKay. Niestety kobiety nigdy nie odnaleziono i do dziś dnia nie ustalono, co stało się z ciałem porwanej.

W trakcie przesłuchań okazało się, że porywacze bardzo pomylili się w typowaniu swej ofiary
i uprowadzili nie tę osobę, którą planowali…

Kogo chcieli porwać i jak wyglądało śledztwo w tej sprawie? O tym będzie można dowiedzieć się już 2 sierpnia o 21:00 w premierowym odcinku 2. sezonu programu kryminalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia”.  

Na kolejne odcinki serialu dokumentalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia zapraszamy w niedzielę o godzinie 21:00. 

Lista odcinków:

 1. Detektyw Malton ponownie bada pierwszą sprawę porwania dla okupu i morderstwa
  w brytyjskiej historii kryminalnej, w której doszło do nieprawdopodobnej pomyłki porywaczy przy wyborze swojej ofiary.

Emisja: 2 sierpnia

 • Jackie Malton powraca do sprawy Freda i Rose West – małżeństwa, które w latach 1967-1987 dokonało co najmniej 12 morderstw, a ich ofiarami były młode kobiety. W programie ujawnione zostaną nieznane wcześniej historie dotyczące zabójstw popełnionych w domu państwa West.

Emisja: 9 sierpnia

 • Detektyw Malton ponownie bada sprawę morderstwa z 1988 roku, którego ofiarą był Danny Denbury. W programie zaprezentowane zostaną rozmowy z policjantami, którzy prowadzili śledztwo w sprawie zabójstwa bardzo lubianej, jednak prowadzącej podwójne życie osoby.

Emisja: 16 sierpnia

 • Jackie Malton razem z policjantami i ekspertami wraca do sprawy „Rozpruwacza z Midlands”, mordercy podejrzewanego o serię brutalnych zabójstw dokonanych w połowie lat 90.  
  Emisja: 23 sierpnia
 • Detektyw Malton ponownie bada sprawę morderstwa Sian Collier, kierowniczki zakładu bukmacherskiego Ladbrokes, która 25 sierpnia 1992 roku padłą ofiarą mężczyzny tak zdesperowanego, że był gotów zabić za kilkaset funtów.

Emisja: 30 sierpnia

 • Jackie Malton ponownie przygląda się sprawie Myry Hindley, seryjnej morderczyni, która pomiędzy 1963 i 1965 rokiem, wraz ze swoim partnerem, zamordowała w Manchesterze
  i okolicach pięcioro dzieci, co dało parze przydomek „morderców z wrzosowisk”.

Emisja: 6 września

Źródło tekstu: AMC Networks

%d bloggers like this: