Premiera ,,Balladyny" już 28 maja w serwisie internetowym Player

Premiera ,,Balladyny” już 28 maja w serwisie internetowym Player

Premiera ,,Balladyny" już 28 maja w serwisie internetowym Player TVN Discovery Polska

W czwartek 28 maja o godzinie 21:00 w telewizji internetowej Player odbędzie się premiera produkcji teatralno-filmowej „Balladyna”, w reżyserii Oskara Sadowskiego. Wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie impreza oraz możliwość spotkania na żywo z twórcami i artystami, którzy wzięli udział w tym nowatorskim przedsięwzięciu.

To pierwsze tego typu wydarzenie teatralno-filmowe. Spektakl został wyprodukowany w warunkach całkowitej izolacji aktorów, własnoręcznie filmujących i porozumiewających się między sobą za pomocą telefonów komórkowych. W projekcie wzięli udział znani aktorzy, m.in.: Marta Zięba, Katarzyna Figura, Marcin Kowalczyk, Maja Pankiewicz, Sandra Korzeniak, Jacek Poniedziałek, Bartek Gelner.

 Premierze prekursorskiej adaptacji „Balladyny” towarzyszyć będą wywiady na żywo z reżyserem, aktorami oraz zaproszonymi gośćmi. Rozmówcy opowiedzą o wyzwaniach przy pracy nad produkcją, bieżącej sytuacji w teatrach i przyszłości nowej formy wideo-teatralnej. Wejścia będą miały miejsce przed sztuką, podczas dwóch antraktów oraz po niej. Rozmowy poprowadzi Piotr Gruszczyński – dramaturg, krytyk teatralny, współtwórca programu artystycznego Nowego Teatru w Warszawie, profesor i wykładowca Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie. Wśród gości pojawią się Katarzyna Kasia, Gosia Baczyńska oraz inne znamienite osobistości świata kultury.


Wspólne oglądanie premiery wideo-spektaklu odbędzie się na żywo w Playerze 28 maja o godzinie 21:00 w formie Pay-Per-View. Wejściówkę w cenie 30 zł można kupić od dziś w przedsprzedaży: 

https://promocja.player.pl/balladyna-spektakl-wirtualny-przedsprzedaz-premiera.

Dzień po uroczystej premierze „Balladyna” trafi do stałej biblioteki serwisu internetowego Player, gdzie będzie dostępna w ofercie TVOD (20 PLN/48 godzin). Połowa z przychodów ze sprzedaży e-wejściówek trafi w ręce twórców oraz artystów.

KONCERT I IMPREZA PROMUJĄCA PREMIERĘ „BALLADYNY” W PLAYERZE

Godzinę przed premierą „Balladyny” w Playerze odbędzie się koncert Baascha oraz najbardziej psychodeliczna impreza w Polsce z udziałem aktorów i twórców projektu.

Grający w warszawskim klubie Jasna 1, Baasch – znany z soundtracku do głośnego filmu „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego – zagra fragmenty muzyki, którą skomponował specjalnie na potrzeby „Balladyny” oraz utwory ze swojego dotychczasowego dorobku (m. in. z dwóch albumów: „Corridors” oraz „Grizzly Bear with a Million Eyes”). Po raz pierwszy w wersji live wybrzmi także „Brokat” – nowy singiel artysty, który zadebiutuje w rozgłośniach radiowych tego samego dnia.

Podczas imprezy również odbędzie się łączenie z aktorami, którzy wzięli udział w projekcie. Wszyscy na żywo, prosto z domów, dadzą popis swoich aktorskich umiejętności oraz przedsmak tego, co czeka użytkowników Playera. W performensie wezmą udział: Marta Zięba, Jan Dravnel. Marcin Kowalczyk, Sandra Korzeniak, Karolina Staniec, Rozalia Mierzicka, Katarzyna Figura, Maciej Grubich, Sonia Roszczuk, Paweł Smagała, Maja Pankiewicz, Jacek Poniedziałek, Julian Świeżewski i Bartosz Gelner. Całość występu uzupełnią wyświetlane w tle klipy z przedstawienia. Podczas łączenia artyści pokażą się w maseczkach zaprojektowanych i uszytych specjalnie na tę okazję przez Gosię Baczyńską.

Koncert wraz z imprezą będą streamowane na żywo 28 maja od godz. 20:00 na profilu facebookowym Playera: (www.facebook.com/playervod). 

Źródło tekstu: TVN Discovery Polska

%d bloggers like this: