Premiera dokumentu „Wagnerowcy. Najemnicy Putina” już 24 lutego tylko w serwisie Player
|

Premiera dokumentu „Wagnerowcy. Najemnicy Putina” już 24 lutego tylko w serwisie Player

Podaj dalej

Premiera dokumentu „Wagnerowcy. Najemnicy Putina” już 24 lutego tylko w serwisie Player

W dniu rocznicy agresji Rosji na Ukrainę serwis internetowy Player zaprosi użytkowników na premierę kolejnego materiału dokumentalnego pod marką Player Original. „Wagnerowcy. Najemnicy Putina”, wstrząsający materiał reporterki „Superwizjera” Ewy Galicy, zadebiutuje w serwisie już 24 lutego. Film trafi także do dystrybucji międzynarodowej. 

Biblioteka dokumentalna Playera nieustannie wzbogaca się o kolejne tytuły. Do tej pory filarem oferty były produkcje zagraniczne – od Discovery. Od jakiegoś czasu jej integralną część stanowią także lokalne, pod marką Player Original. W ostatnim czasie Player zaprezentował dwa mocne materiały przygotowane przez reporterów „Superwizjera” – „Młoda Białoruś” i „Polacy w Legii Cudzoziemskiej”. Już 24 lutego – w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie – na platformie zadebiutuje inny, wstrząsający, dokument: „Wagnerowcy. Najemnicy Putina”.

Dokumenty stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników platform nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Obserwujemy ten trend w Playerze, który może pochwalić się świetną biblioteką dokumentalną łączącą w sobie produkcje zagraniczne, a ostatnio też i lokalne, pod marką Player Original. Cieszę się, że mamy w naszym polskim zespole najlepszych dziennikarzy i reporterów śledczych. Dzięki ich ciężkiej pracy możemy zaprosić użytkowników Playera na kolejny, unikalny w skali światowej dokument”

– mówi Dorota Eberhardt, Senior Content Strategy Director w TVN Warner Bros. Discovery.

„Wagnerowcy. Najemnicy Putina” rzuca światło na działalność Grupy Wagnera, prywatnej armii najemników stworzonej przez Jewgienija Prigożyna, nazywanego “kucharzem Putina”. Początkowo grupa pilnowała interesów Kremla tam, gdzie Rosja nie mogła wysłać regularnego wojska. Działała w Afryce i na Bliskim Wschodzie, na terytoriach których słynęła z brutalności i bezwzględności. Po napaści Rosji na Ukrainę i pierwszych porażkach armii Putina, została zaangażowana w działania na froncie. Prigożyn, zaczął rekrutować najemników w więzieniach, oferując im wolność i duże wynagrodzenie. Film “Wagnerowcy. Najemnicy Putina” to historia Grupy Wagnera opowiedziana przez jej byłych najemników, którzy uciekli na Zachód, nie godząc się na stosowane przez nią metody działania.

Dajemy widzom wyjątkowy dokument. Ewa Galica przemierzyła pół Europy i wykonała niezwykłą dziennikarską pracę. Dotarła do najemników, którzy uciekli z grupy Wagnera i zdecydowali się opowiedzieć o tajemnicach oraz metodach działania tej zbrodniczej organizacji. Myślę, że to kolejna produkcja „Superwizjera”, która trafi do wielu krajów na świecie”

–  dodaje Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny “Superwizjera” oraz producent filmu.

O Grupie Wagnera oprócz najemników opowiada rosyjski dysydent, który ryzykuje życiem, ujawniając informacje o wewnętrznych egzekucjach, zbrodniach i ich kontraktach. Film zilustrowany jest niepublikowanymi wcześniej nagraniami Wagnerowców wykonanych podczas walk na ukraińskim froncie.

W przyszłości dokument „Wagnerowcy. Najemnicy Putina” trafi także do użytkowników serwisów VOD w pozostałych krajach. 

Premiera nowego dokumentu pod marką Player Original „Wagnerowcy. Najemnicy Putina” już 24 lutego tylko na platformie!

Źródło tekstu: TVN Warner Bros. Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments