Premiera filmu kostiumowego „Brigitte Bardot cudowna” 4 kwietnia w CANAL+
|

Premiera filmu kostiumowego „Brigitte Bardot cudowna” 4 kwietnia w CANAL+

Podaj dalej

Premiera filmu kostiumowego „Brigitte Bardot cudowna” 4 kwietnia w CANAL+

Nagrodzony Orłem za najlepsze kostiumy  film „Brigitte Bardot  cudowna”, w którym w ikonę francuskiego kina wcieliła się Joanna Opozda, już 4 kwietnia na antenie CANAL+ PREMIUM oraz kolejnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.  

  • Film powstał na motywach autobiograficznej powieści napisanej przez reżysera „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot Cudownej”.
  • Angaż odtwórczyni tytułowej roli, Joanny Opozdy, został zaakceptowany przez samą Brigitte Bardot.
  • Na ekranie pojawili się  m.in. Magdalena Różczka, Andrzej Grabowski, Eryk Lubos  oraz Weronika Rosati, która wcieliła się w swoją idolkę, Elizabeth Tayolr.

Szara rzeczywistość Polski Ludowej. Mieszkający z matką nastoletni Adam marzy o powrocie ojca, lotnika Dywizjonu 302, który zaginął podczas II wojny światowej. Nie jest jasne, gdzie przebywa i czy w ogóle żyje, choć do chłopca przychodzą listy i paczki. Prawdę zdaje się znać rodzicielka, lecz skrzętnie ją przed synem ukrywa. Adam żyje więc marzeniami, a jego wyobraźnia nie ma  granic. Pewnego dnia oglądając w kinie „Pogardę” Jeana-Luca Godarda, Adam przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot, w której jest zadurzony. Tak zaczyna się wyjątkowa podróż chłopca, podczas której spotka światowe gwiazdy kina (Marlon Brando, Liz Taylor), muzyki (członkowie The Beatles) czy bohatera ulubionego serialu (Simon Templar ze „Świętego”).

„Brigitte Bardot cudowna” jest strumieniem świadomości głównego bohatera, który jak mitologiczny Telemach  wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu wieści o ojcu. Odyseja Adama odbywa się jednak poza światem realnym, wśród marzeń chłopca o świecie gwiazd kultury masowej i sztuki.

W rolę tytułowej Brigitte Bardot wcieliła się Joanna Opozda, której udział w filmie został zaakceptowany przez samą gwiazdę. Ikona kina osobiście brała udział w selekcji aktorek. Na casting w Los Angeles zgłosiły się kobiety z całego świata, również z Francji. Jednak to  piękna Polka zwróciła na siebie uwagę Bardot.

W obsadzie znalazła się również Weronika Rosati, która miała okazję wcielić się w swoją największą idolkę, Elizabeth Taylor, na której cześć nazwała nawet córkę. Eryk Lubos pojawia się na ekranie jako postimpresjonistyczny malarz Cezanne, a Szymon Mysłakowski jako George Harrison. W roli Adama oglądamy aktora młodego pokolenia Kacpra Olszewskiego, który w swoim dorobku ma m.in. role w KRYPTONIM POLSKA czy nagrodzonym przez Polską Akademię Filmową serialu KRÓL. Matkę głównego bohatera zagrała Magdalena Różczka.  

Premiera filmu „Brigitte Bardot cudowna” we wtorek 4 kwietnia o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz kolejnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments