Premiera finałowych odcinków serialu ,,Odwilż" już dziś w serwisie HBO Max
|

Premiera finałowych odcinków serialu ,,Odwilż” już dziś w serwisie HBO Max

Podaj dalej

Premiera finałowych odcinków serialu ,,Odwilż" już dziś w serwisie HBO Max HBO

Pierwszy polski serial Max Original Odwilż jest już w całości dostępny w serwisie internetowym HBO Max. Historia o trzydziestokilkuletniej policjantce, Katarzynie Zawiei, która próbuje rozwikłać trudną sprawę kryminalną i jednocześnie uporać się z własnymi problemami wciągnęła widzów HBO Max w Europie. Już dzisiaj możemy poznać jej finał. Odcinki 5 oraz 6 zostały dodane do platformy HBO Max.

Trailer serialu ,,Odwilż”:

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda, a w pozostałych rolach pojawią się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak – Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. “zachęt”.

Dzisiaj, 15 kwietnia, do serwisu internetowego HBO Max dodane dostały finałowe odcinki serialu Max Original Odwilż, dzięki czemu wszystkie 6 odcinków jest już dostępnych. Na antenie HBO serial pojawi się 1 maja.

Opisy odcinków:

Odwilż, odc. 5

Dzień pogrzebu zamordowanej Magdy Kosińskiej. Przesłuchanie jednego z więźniów z Goleniowa wskazuje na nowe tropy i rodzi kolejne podejrzenia. Policja zabezpiecza cmentarz i czeka na rozwój wydarzeń. Zawieja jest coraz bardziej zdesperowana i zatraca się w śledztwie. Jej kilkuletnia córeczka, Hania, spędza cały dzień na komisariacie pod opieką babci. Wieczorem matka Zawiei postanawia jednak zabrać wnuczkę ze Szczecina do siebie nad morze.

Odwilż, odc. 6

Wbrew zasadom prokurator Strzelecki przejmuje sprawę. Zawieja nie daje za wygraną i, mimo rozkazów przełożonego, postanawia podążyć jego śladem. Policja podejmuje decyzję o przeszukaniu liczących dziesiątki kilometrów szczecińskich tuneli. Nadal nie wiadomo, gdzie jest dziecko zamordowanej kobiety. Kolejne tropy się urywają.

Źródło tekstu: HBO Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments