Premiera serialu ,,Knutby Módl się, słuchaj i zabijaj" 4 kwietnia w serwisie internetowym HBO GO
INTERNET | TELEWIZJA

Premiera nowego serialu dokumentalnego ,,Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” 4 kwietnia w serwisie HBO GO

Podaj dalej

Premiera serialu ,,Knutby Módl się, słuchaj i zabijaj" 4 kwietnia w serwisie internetowym HBO GO HBO

Nowy serial dokumentalny produkcji HBO Europe Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj podejmuje próbę rzucenia nowego światła na głośną sprawę kryminalną, która wstrząsnęła Szwecją w 2004 roku. Premiera serialu w serwisie internetowym HBO GO zaplanowana została na 4 kwietnia.

Pewnej mroźnej nocy w styczniu 2004 roku w szwedzkim prowincjonalnym miasteczku Knutby rozległy się strzały. Okazało się, że zamordowana została młoda kobieta, a jej sąsiad doznał wielu poważnych ran postrzałowych. Uwaga świata zwróciła się wtedy w stronę zboru zielonoświątkowców, przez co proces sądowy dotyczący sprawy stał się międzynarodową sensacją.

W dokumencie produkcji własnej HBO Europe Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj uznani dziennikarze Martin Johnson i Anton Berg we współpracy z reżyserem Henrikiem Georgssonem (serial Most nad Sundem), podejmują próbę rzucenia nowego światła na to, co tak naprawdę wydarzyło się w Knutby. Dziennikarze badają nowe tropy w sprawie, uzyskując dostęp do materiałów, które nigdy wcześniej nie zostały ujawnione i przeprowadzając wywiady z osobami, które dopiero po latach milczenia zdecydowały się zabrać głos.

Serial dokumentalny Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj wyreżyserowany został przez cenionego filmowca Henrika Georgssona (Marcella, Stieg Larsson: Mężczyzna, Który Igrał Z Ogniem, Wallander).  Obowiązki producentów pełnią Ruth Reid dla Warner Brothers ITVP oraz Anton Berg, a producentów wykonawczych Martin Johnson i Martina Iacobaeus. Producentami wykonawczymi ze strony HBO Europe są Hanne Palmquist, Hanka Kastelicová oraz Antony Root.Serial wyprodukowany został przez Warner Bros ITVP Sweden dla HBO Europe.

Premiera serialu dokumentalnego Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj (Knutby: I Blind Tro (aka. Pray Obey Kill) odbędzie się 4 kwietnia w serwisie wideo na życzenie HBO GO. Do serwisu od razu zostanie dodany cały sezon liczący 6 odcinków. Produkcja zadebiutuje tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO. Emisja pierwszego odcinka na antenie głównej HBO zaplanowana została na 8 kwietnia.

Trailer:

Źródło tekstu: HBO Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments