Premiera noweg serialu ,,Dolina Łez" w serwisie HBO GO
INTERNET | TELEWIZJA

Premiera nowego serialu wojennego HBO Max ,,Dolina Łez” 12 listopada w serwisie HBO GO

Podaj dalej

Premiera noweg serialu ,,Dolina Łez" w serwisie HBO GO HBO

Dolina Łez to oparta na faktach opowieść o wojnie Jom Kippur z punktu widzenia kilkorga młodych ludzi, którzy brali w niej udział. Premiera serialu dzisiaj, 12 listopada, w serwisie internetowym HBO GO.

Dolina Łez to wstrząsający miniserial oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 1973 roku, kiedy wybuchła wojna Jom Kippur. Państwa arabskie pod wodzą Egiptu i Syrii rozpoczęły wtedy niespodziewaną inwazję na Izrael. Serial, którego punktem kulminacyjnym jest ostatnia w konflikcie bitwa, to zapis losów młodych żołnierzy biorących udział w wojnie. Jak się później okazuje, rozlewu krwi można było uniknąć, gdyby przywódcy, którym żołnierze ślepo zawierzyli, podjęli inne decyzje. Dolina Łez to serial, który porusza uniwersalne tematy, takie jak bohaterstwo i poświęcenie, będące motywem czterech niezwykłych i połączonych ze sobą historii. Ich bohaterami są: ekstrawagancki gwiazdor telewizyjny szukający syna – młodego rekruta, z którym stracił kontakt; dowódca oraz analityk wywiadu wojskowego, którego ten pierwszy poznał niedawno; czołgista, który reprezentuje izraelski odłam ruchu Czarnych Panter i walczy o sprawiedliwości społeczną, oraz oficerka, która odmawia opuszczenia pola bitwy, postępując tym samym wbrew rozkazom swojego dowództwa.

Zdjęcia do serialu zostały nakręcone w miejscach, w których odbywały się działania wojenne. Kameralne portrety bohaterów oddają napięcie, niepokój, nastroje społeczne towarzyszące działaniom wojennym oraz bezprecedensowe konsekwencje nieoczekiwanego zwycięstwa.

W rolach głównych w serialu Dolina Łezwystępują Lior Ashkenazi (miniserial HBO Nasi chłopcy), Aviv Alush (Chata), Lee Biran, Shahar Taboch, Joy Rieger (Niewinni), Ofer Hayoun (Kraina małych ludzi), Imri Biton (serial Just for Today) i Maor Schwitzer (Shtisel).

Pomysłodawcami i autorami scenariusza są Ron Leshem, Amit Cohen, Yaron Zilberman i Daniel Amse.
Za reżyserię odpowiada Yaron Zilberman. Obowiązku producentów wykonawczych pełnili: Sharon Harel-Cohen, Maya Amsellem, Moshe Edery, Ron Leshem, Amit Cohen, Amir Ganor oraz Eldad Koblentz. Dolina Łez jest produkcją HBO Max, którą zrealizowały spółki WestEnd Films, United King i Endemol Israel.

Premiera serialu Dolina Łez (Valley of Tears)zaplanowana została na dzisiaj, tj. 12 listopada w serwisie wideo na życzenie HBO GO. Pierwsze dwa odcinki produkcji już są dostępne w serwisie.  Premiera kolejnych odcinków odbywać się będzie co tydzień, w czwartki, po dwa odcinki. Serial liczy 10 odcinków.

Trailer serialu:

Źródło tekstu: HBO Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments