Premiera serialu ,,Belfer" 8 września w CANAL+
|

Premiera serialu ,,Belfer” 8 września w CANAL+

Podaj dalej

Premiera serialu ,,Belfer" 8 września w CANAL+

BELFER – kultowa produkcja, pierwszy polski serial premium, powraca z kolejnym sezonem i historią, która zaskoczy nie jeden raz. Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) powraca do Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były marynarz (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum. Kiedy podczas ich wspólnego, szkolnego rejsu na statku Kapitan Borchardt znika Kacper Krynicki (Michael Zieliński), charyzmatyczny nastolatek, nonkonformista i kolorowy ptak, Belfer włącza się w skomplikowane śledztwo prowadzone przez podkomisarz Ewę Krawiec (Roma Gąsiorowska), jego dawną miłość. Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy rodzinnego miasta Pawła Zawadzkiego, malowniczego, nadmorskiego Małomorza? I czy przeszłość Belfra lub jego ojca ma jakikolwiek związek z zaginięciem chłopaka? BELFER powraca z ostatnią lekcją już 8 września w serwisie internetowym CANAL+ online i na antenie CANAL+ Premium.

Belfer w trzecim sezonie jest facetem dojrzalszym, bo doświadczonym już życiem. Jest w zupełnie innym miejscu niż kilka lat wcześniej, kiedy był trochę takim jeźdźcem znikąd, enigmatycznym bohaterem, o którym tak naprawdę niewiele wiedzieliśmy. Tym razem Paweł Zawadzki wraca do domu rodzinnego, przez co musi skonfrontować się ze swoją przeszłością. Dzięki temu widz dowie się o nim znacznie więcej. Zresztą jak i on sam. I to będzie ważna lekcja 

– mówi Maciej Stuhr, odtwórca tytułowej roli.

Wciągająca zagadka, bohaterowie ukrywający mroczne sekrety, pełna scen akcji fabuła, która zaskakuje nie raz  – to wszystko sprawia, że BELFER powraca w stylu, za który pokochali go widzowie.

Zależało mi, żeby pokazać BELFRA w nowej, świeżej odsłonie. Z jednej strony chciałem, żeby Paweł Zawadzki stał się głębszą postacią, z którą widzowie mogą się jeszcze bardziej utożsamić. Z drugiej strony w tej historii równie ważni są młodzi bohaterowie. Ważne było, żeby obraz tego pokolenia, tzw. “zetek”, był realistyczny. To pokolenie jest inne niż kilka lat temu, mówi innym językiem, ma inne potrzeby, inny sposób pokazywania siebie. Są różnorodni, kolorowi i otwarci. Dlatego mocno skupiliśmy się na castingu młodych aktorów, którzy w efekcie po prostu „rozsadzają” ekran swoją energią i charyzmą. Od BELFRA, jak czas pokazał, zaczęły się duże kariery młodych gwiazd. Czuję, że tym razem będzie tak samo

– dodaje Łukasz Grzegorzek, reżyser.

TWÓRCY

Maciej Stuhr, Jacek Koman, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita oraz aktorzy młodego pokolenia: Michael Zieliński Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik i Karolina Kowalska.

Za reżyserię odpowiada Łukasz Grzegorzek, zdobywca nagrody za „Moje wspaniałe życie”, w kategorii najlepsza reżyseria na FPFF w Gdyni oraz nominowany za ten tytuł do Orłów 2022 w kategorii najlepszy film.

Za scenariusz odpowiadają: Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki (KLANGOR).

Producentkami ze strony CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, producentem wykonawczym z ramienia Opus TV Piotr Dzięcioł i Mariusz Włodarski.

Trzeci sezon serialu ,,Belfer” będzie liczyć 8 odcinków.

Premiera serialu już 8 września w serwisie internetowym CANAL+ online oraz na antenie CANAL+ Premium.

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments