Premiera serialu ,,Billy the Kid" 12 czerwca na platformie Viaplay
|

Premiera serialu ,,Billy the Kid” 12 czerwca na platformie Viaplay

Podaj dalej

Premiera serialu ,,Billy the Kid" 12 czerwca na platformie Viaplay Viaplay

Najnowsze dzieło twórcy kultowego serialu ‘Wikingowie’ niebawem będzie dostępne na platformie streamingowej Viaplay. ‘Billy the Kid’ to ośmioodcinkowy serial przedstawiający życie amerykańskiego rewolwerowca, który został okrzyknięty jednym z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. W roli głównej wystąpił brytyjski aktor Tom Blyth. Produkcja jest owocem wieloletniej umowy na stworzenie sześciu anglojęzycznych oryginalnych seriali międzynarodowych, zawartej pomiędzy NENT Group, właścicielem platformy streamingowej Viaplay i MGM International Television Productions. Otto Bathurst (‘Peaky Blinders’) wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki tego sezonu. Premiera już 12 czerwca w serwisie internetowym Viaplay.

Brytyjski aktor, Tom Blyth wystąpił wcześniej w takich produkcjach, jak ‘Robin Hood’, ‘Benediction’ i ‘The Gilded Age’. Teraz wcieli się w rolęBilly’ego the Kida, znanego również jako William H. Bonney, który był jedną z najbardziej niezrozumianych postaci Dzikiego Zachodu.

Tom Blyth: „Billy to dla mnie wymarzona rola. Jako dziecko uwielbiałem czytać o nim i jego rówieśnikach ze Dzikiego Zachodu. Budzili we mnie bunt i uczyli, jak być nieustraszonym. Oczywiście nie zawsze mieli rację, ale zawsze się za czymś opowiadali. Billy wierzył, że trzeba walczyć z tyranią i korupcją, nawet jeśli to oznaczało, że trzeba się postawić, naruszyć status quo, narazić się na ostracyzm, czy popełnić przestępstwo. Historia Billy’ego żyje w nas do dziś.”

Ośmioodcinkowy dramat romantyczny Michaela Hirsta (‘Wikingowie’, ‘Dynastia Tudorów’) pokazuje historię mężczyzny, który dorastał w świecie bezprawia i przemocy. Mimo to starał się traktować wszystkich ludzi jak równych sobie, jednak w Nowym Meksyku nieustannie dochodziło do konfliktów między wieloma grupami wyznaniowymi i rasowymi, roszczącymi sobie prawo do przebywania w tym miejscu. Oprócz Toma Blytha, w serialu będziemy mogli zobaczyć m.in. Daniela Webbera (‘The Punisher’) i Eileen O’Higgins (‘Brooklyn’).

Fabuła toczy się pod koniec XIX wieku. Serial pokazuje, że mimo powszechnej opinii – Billy nie był zimnokrwistym mordercą napadającym na pociągi czy banki, ale charyzmatycznym rewolwerowcem, który przypadkiem znalazł się w samym środku waśni między dwoma gangami. Mając 15 lat był już osobą publiczną, której losy śledziły wszystkie lokalne gazety. Był bohaterem artykułów częściej niż większość amerykańskich polityków i urzędników państwowych. Mimo że jego życie skończyło się przedwcześnie, jego legenda krążyła po świecie jeszcze przez długie lata po domniemanej śmierci – o ile rzeczywiście zmarł mając 21 lat. Plotki głoszą, że wykorzystał pogłoski o swoim rzekomym zgonie jako drogę ucieczki ze świata przemocy i nienawiści, zmienił tożsamość i przeniósł się wraz z ukochaną do Meksyku.

Z nowojorskich slumsów, przez Badlands w Nowym Meksyku, po Dziki Zachód – serial opowiada o życiu, doświadczeniach i charakterze Billy’ego, który mimo trudności nauczył się czytać, liczyć, był uprzejmy i odnosił się do kobiet z szacunkiem, pozostając twardym, odważnym i charyzmatycznym mężczyzną. To pierwszy serial XXI wieku, który uczłowiecza niesławnego banitę. Widzowie nie tylko zobaczą jego sytuację z innej perspektywy, ale również zrozumieją motywy, ambicje i marzenia.

Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: ‘Unikalne fabuły są kluczową częścią naszej strategii ekspansji. Jesteśmy dumni z nawiązania partnerstwa z MGM i z faktu, że pracujemy razem nad koprodukcją seriali z największymi nazwiskami Hollywood. Seriale takie jak ‘Billy the Kid’, czy ‘Last Light’ pokazują skalę naszych ambicji i pomagają jeszcze szybciej zaznaczyć naszą obecność na nowych rynkach.’

Producentami wykonawczymi serialu Billy the Kid są: Michael Hirst, Donald De Line (De Line Pictures), Justin Falvey i Darryl Frank (Amblin Television), a także Otto Bathurst i Toby Leslie (One Big Picture). Serial jest koprodukcją EPIX Studios i MGM International Television Productions, we współpracy z Nordic Entertainment Group. Dystrybutorem międzynarodowym jest MGM. Producentem wykonawczym z ramienia NENT Group jest Isabelle Hultén.

W 2022 roku platforma streamngowa Viaplay zaprezentuje co najmniej 60 nowych produkcji oryginalnych. Ponadto NENT Group każdego roku będzie produkowała dwa duże anglojęzyczne filmy, skupiające się na postaciach wywodzących się z krajów skandynawskich – począwszy od dzieła Lasse Hallströma (nominowanego do Oscara za reżyserię ‘Wbrew Regułom’), czyli filmu ‘Hilma’ – biografii szwedzkiej artystki i pionierki feminizmu Hilmy af Klint.

Źródło tekstu: Viaplay


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments