Premiera serialu dokumentalnego ,,Sprawa Iwony Wieczorek" 30 czerwca w serwisie Viaplay
|

Premiera serialu dokumentalnego ,,Sprawa Iwony Wieczorek” 30 czerwca w serwisie Viaplay

Podaj dalej

,,Sprawa Iwony Wieczorek” to pieczołowicie przygotowany serial dokumentalny, który analizuje dowody i stawia ważne pytania w sprawie najgłośniejszego zaginięcia ostatnich 20 lat. Właśnie udostępniono zwiastun produkcji. W materiale pojawiają się osoby zaangażowane w sprawę, mówiące m.in. o braku zaufania do trójmiejskiej policji, lukach w śledztwie oraz głośnym sporze pomiędzy Krzysztofem Rutkowskim, a dziennikarzem śledczym Januszem Szostakiem. Serial przybliży krytyczne opinie ekspertów o zakresie prowadzonego śledztwa i przypomni głośne konferencje prasowe. Skutecznie obali niektóre fałszywe hipotezy w sprawie zaginięcia, a jeden z ekspertów skieruje swoje podejrzenia na konkretną osobę, interpretując przy tym działania podjęte ostatnio przez policję. Premiera 3-odcinkowego serialu dokumentalnego w całości nastąpi już 30 czerwca, nieco ponad 2 tygodnie przed 13-tą rocznicą zniknięcia młodej kobiety.

Zwiastun serialu ,,Sprawa Iwony Wieczorek”:

Labirynt poszlak

Ostatnim śladem, jaki pozostał po Iwonie Wieczorek jest krótkie nagranie z monitoringu przy wejściu na plażę numer 63. Z tego miejsca od domu dzielił ją już jedynie kawałek promenady oraz pas Parku Ronalda Reagana w Gdańsku. Niestety, Iwona Wieczorek nigdy nie dotarła do swojego domu. Dziś sprawą zajmują się policjanci z krakowskiego oddziału Archiwum X, słynącego ze stosowania najnowszych technologii i nieszablonowego podejścia do prowadzenia śledztw. Mimo to,fakt, że nadal nie udało się odnaleźć ciała lub trafić na ślad życia Iwony sprawia, że wokół sprawy narosło wiele teorii – również amatorskich. Można je znaleźć zarówno w tradycyjnych mediach, na forach internetowych jak i w social mediach. W serialu ‘Sprawa Iwony Wieczorek’ eksperci odniosą się do większości z nich.

Obalone teorie

‘Sprawa Iwony Wieczorek’ będzie drugą, po ‘Tajemnicach Polskich Morderstw’, produkcją własną Viaplay z kategorii ‘true crime’. Serial zawiera pogłębione wywiady z osobami, które były najbliżej śledztwa. Zostaną przeanalizowane nagrania z kamer miejskich, dowody oraz wydarzenia, które miały miejsce przed, w trakcie i po zaginięciu 19-latki. Pojawią się mniej i bardziej znane wątki, takie jak postać ‘mężczyzny z ręcznikiem’ idącego śladem Iwony, pracowników zakładu oczyszczania miasta, którzy powinni byli widzieć Iwonę zmierzającą do domu. Nie zabraknie tematów związanych ze znajomymi Iwony, sopockiej Zatoki Sztuki i wielu innych. Widzowie zobaczą również wywiad z matką Iwony, która opowie o swojej rozpaczy, bólu i najbardziej wstrząsających chwilach sprzed lat. W serialu pojawi się również wątek dziennikarza śledczego Janusza Szostaka, który korzystał z niekonwencjonalnych metod odnalezienia zaginionej, włączając w to wizyty u jasnowidzów.

Uznane grono ekspertów

Serial dokumentalny ‘Sprawa Iwony Wieczorek’ składa się z trzech 45-minutowych odcinków. Głos zabierze w nim nie tylko matka zaginionej – Iwona Główczyńska, ale również prowadzący śledztwo, w tym były Nadkomisarz Wydziału Zabójstw Marek Siewiert oraz były Dyrektor biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji Marek Dyjasz. W sprawie wypowie się też Janusz Kaczmarczyk, pełniący w tamtych czasach funkcję prokuratora. W odcinkach pojawi się również Krzysztof Rutkowski oraz żona zmarłego dziennikarza śledczego Janusza Szostaka, która przedstawi jego punkt widzenia na temat zaginięcia. Poznamy zdanie prawników, specjalistów kryminologii, administratorkę internetowej grupy o zaginięciu Iwony Wieczorek i dziennikarzy, którzy od lat badają ten temat.

Trzyodcinkowy serial dokumentalny ,,Sprawa Iwony Wieczorek” będzie dostępny w całości już od piątku 30 czerwca, wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Źródło tekstu: Viaplay

źródła obrazu

  • Premiera serialu dokumentalnego ,,Sprawa Iwony Wieczorek” 30 czerwca w serwisie Viaplay: Viaplay
  • Premiera serialu dokumentalnego ,,Sprawa Iwony Wieczorek” 30 czerwca w serwisie Viaplay: Viaplay

Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments