Premiera serialu komediowego ,,EMIGRACJA XD" 17 marca w CANAL+
|

Premiera serialu komediowego ,,EMIGRACJA XD” 17 marca w CANAL+

Podaj dalej

Najnowsza własna produkcja CANAL+ Polska, która jest adaptacją bestsellerowej książki Malcolma XD, już 17 marca w CANAL+ online i na antenie CANAL+ Premium!

EMIGRACJA XD to szalona komedia drogi o podróży dwóch ziomków z bardzo małego miasta do bardzo Wielkiej Brytanii. Z Europejskiej Stolicy Agrestu do centrum Londynu. Pełna absurdalnych sytuacji, znakomitych dialogów i totalnie odjechanych (dosłownie i w przenośni) bohaterów, w których wcielają się m.in. Tomasz Włosok, Michał Balicki, Paulina Gałązka, Adam Bobik, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz czy Piotr Trojan. 

10-odcinkowy serial z dużym dystansem, w brawurowo-komediowy sposób podchodzi do tytułowego tematu, przedstawiając go w krzywym zwierciadle. Dzięki temu trafia on do kilku pokoleń — zarówno do boomerów, którzy mają swoje emigracyjne doświadczenie, jak i pokolenia Z, które dopiero myśli o wyjeździe za granicę. Produkcja powstała na podstawie książki napisanej przez najbardziej tajemniczą postać polskiego internetu – Malcolma XD, sprzedanej w 65 000 egzemplarzy.

Główni bohaterowie, Malcolm i Stomil, grani przez Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, to dwaj kumple z niewielkiego miasteczka w centralnej Polsce, których opłakane skutki pewnej imprezy zmuszają do zarobkowego wyjazdu do Londynu. To wielkie multikulti miasto zaskoczy młodych emigrantów mnogością narodowości, zwyczajów, wyznań oraz pełnym przekrojem freaków od A do Z, którzy nie będą im ułatwiać odnalezienia się w nowej rzeczywistości: od miłośnika pociągów i Johnny’ego Casha – recydywisty Romana, przez squattersów z willi z basenem, po aspirującego piłkarza z Ghany i romskich sprzedawców kamperów.

To będzie prawdziwy rollercoaster! Ilość nieoczekiwanych wydarzeń na drodze do Londynu, jak i w samej stolicy UK mocno zaskoczy naszych bohaterów. Przeprowadzka z małego miasteczka, w którym największym wydarzeniem były coroczne Dni Agrestu, do wielkiej europejskiej metropolii to dla nich skok w nieznane. Skok na oślep. Serial z dużym dystansem i humorem opowiada o tym zderzeniu światów i o sposobach, w jakich Malcolm i Stomil radzą sobie z ciągłą zmianą. Przeważnie kończy się to przypałem i poważnymi kłopotami

 – mówi Michał Balicki, odtwórca roli Stomila. 

Myślę, że EMIGRACJA XD dobrze odzwierciedla, z jakim szokiem kulturowym często spotykają się Polacy wyjeżdżający pracować za granicę. Serial, tak samo zresztą jak książkowy pierwowzór, jest mocno oparty na moich własnych doświadczeniach z pracy w Wielkiej Brytanii. Dlatego wydaje mi się, że ci, którzy już emigracji doświadczyli, odnajdą w pewnym stopniu w tym serialu samych siebie, a ci, którzy o emigracji dopiero myślą, będą mogli lepiej się do niej przygotować, ucząc się na cudzych – w tym przypadku moich – błędach.

– dodaje Malcolm XD, współscenarzysta i autor książki.

Oprócz grających główne role Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, w obsadzie znaleźli się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie jego książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.

Premiera pierwszych dwóch odcinków już 17 marca w serwisie internetowym CANAL+ online oraz na kanale CANAL+ Premium.

Źródło tekstu: CANAL+

źródła obrazu

  • Premiera serialu komediowego ,,EMIGRACJA XD” 17 marca w CANAL+: CANAL+
  • Premiera serialu komediowego ,,EMIGRACJA XD” 17 marca w CANAL+: CANAL+

Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments