Premiera serialu ,,Projekt Manhattan" 25 lutego na kanale Epic Drama
TELEWIZJA

Premiera serialu ,,Projekt Manhattan” 25 lutego na kanale Epic Drama

Podaj dalej

Premiera serialu ,,Projekt Manhattan" 25 lutego na kanale Epic Drama Viasat

Grupa naukowców otrzymała misję, by skonstruować pierwszą na świecie bombę atomową. Muszą się spieszyć – rozpoczyna się największy w historii nauki wyścig z czasem. Nowy serial „Projekt Manhattan” obserwuje poczynania genialnych, choć niewolnych od wad wynalazców i ich rodzin. Świat, w którym się znaleźli, opiera się na sekretach i kłamstwach przenikających w każdy aspekt ich życia. Emisja premierowego odcinka serialu odbędzie się w czwartek 25 lutego o godzinie 22:30 na antenie Epic Drama.

Pełna tajemnic i suspensu akcja „Projektu Manhattan” rozgrywa się w latach 40. ubiegłego stulecia. Frank Winter i jego zespół zostali zwerbowani do projektu, o którym niewiele wiedzieli. Dopiero w ośrodku położonym na pustynnym, zakurzonym wzgórzu, staje się jasne, że projekt nie jest zwyczajnym zadaniem.

Choć w Los Alamos w Nowym Meksyku żyje największe skupisko geniuszy, nie da się znaleźć tego miasta na mapie. Tutaj każdy byt został sklasyfikowany. Mieszkańcy są rozdarci między przydzielonymi im obowiązkami a wyznawanymi wartościami. Członkowie rodzin skrywają między sobą różne tajemnice. Wojsko trzyma w niepewności naukowców, którzy z kolei utrzymują własne sekrety. Serial opowiada o pięknie, niebezpieczeństwie i oszustwach, które towarzyszyły pierwszym „nuklearnym” rodzinom.

Glen Babbit przewodniczy młodym naukowcom i pomaga im sterować politycznym polem minowym w Los Alamos. Charlie Issacs szybko staje się tak samo biegły w oszustwach, jak w matematyce. Jego żona Abby zostaje niezwykłą liderką pozostałych kobiet. Żona Franka, Liza, botaniczka działająca na własnych zasadach, rezygnuje ze swojej kariery, by przeprowadzić się razem z mężem i zbuntowaną 17-letnią córką Callie na pustynię. Liza zaczyna zauważać niepokojące zmiany w ich otoczeniu. Ambitny brytyjski naukowiec Paul Crosley wykorzystuje każdą okazję, by poprawić wydolność załogi. Jest gotów poświęcić nawet życie człowieka, dzięki któremu znalazł się w projekcie Manhattan. Helen Prins pozostaje zupełną zagadką dla swoich współpracowników, wśród których znaleźli się Jim Meeks, Louis „Fritz” Fedowitz i Sid Liao.

W serialu „Manhattan” występują John Benjamin Hickey (Słowo na R, Żona idealna) jako Frank Winter, Olivia Williams (Rushmore, Autor Widmo) jako Liza Winter, Daniel Stern (Kevin sam w domu, Kevin sam w domu 2) jako Glen Babbit, Ashley Zukerman (Wyścig) jako Charlie Isaacs, Rachel Brosnahan (House of Cards) jako Abby Isaacs, Katja Herbers (De Storm) jako Helen Prins, Alexia Fast (Jack Reacher: Jednym strzałem) jako Callie Wainter, Christopher Denham (Operacja Argo, Wyspa tajemnic) jako Jim Meeks, Harry Lloyd (Gra o tron) jako Paul Crosley, Michael Chernus (Słowo na R, Orange Is The New Black) jako Louis „Fritz” Fedowitz oraz Eddie Shin (Men of a Certain Age) jako Sid Liao.

Reżyserem serialu jest Thomas Schlamme (Prezydencki poker), zdobywca statuetki Emmy. Scenariusz napisał Sam Shaw (Masters of Sex).

Premierowy odcinek serialu „Projekt Manhattan25 lutego o godzinie 22:30 na kanale Epic Drama. Emisja kolejnych odcinków w każdy kolejny czwartek o tej samej porze.  

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments