Premiera serialu ,,Sortownia" już dziś w serwisie CANAL+ online
|

Premiera serialu ,,Sortownia” już dziś w serwisie CANAL+ online

Podaj dalej

Premiera serialu ,,Sortownia" już dziś w serwisie CANAL+ online

Trudny SOR z prawdziwego zdarzenia, lekarz, targany demonami z traumatycznej przeszłości, bohaterowie, którzy próbują odnaleźć utracony sens własnego życia. „To serial ostry niczym skalpel” – mówi o Sortowni Marcin Gontarski. Już dziś o słuszności tych słów mogą przekonać się widzowie — SORTOWNIA debiutuje w serwisie internetowym CANAL+ online z dwoma pierwszymi odcinkami. Na ekranie m.in.: Andrzej Chyra, Artur Barciś, Jaśmina Polak, Olga Goldys, Ilona Ostrowska, Natalia Jędruś.

SORTOWNIA to trzymająca w napięciu historia, która dzieje się w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. To tu w ręce doświadczonego, wybitnego lekarza (Andrzej Chyra) trafiają nagłe, ciężkie przypadki zagrożenia życia. Podczas swoich kilkunastogodzinnych dyżurów to on dokonuje segregacji medycznej pacjentów (zwanej też triażem, od fr. triage – „sortowanie”), decydując o ich dalszym losie. Zmagający się z demonami przeszłości dr Woliński, rozdarty jest pomiędzy etyką lekarską, a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości za tych, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć. Co jednak, gdy poczucie władzy nad ludzkim życiem prowadzi do kompleksu Boga?

SORTOWNIA to wyjątkowo realistyczny obraz służby zdrowia oraz genialny Andrzej Chyra, dla którego rola w tym serialu jest jedną z najlepszych w karierze.
Nikodem Pankowiak, Serialowa.pl

Serial SORTOWNIA zaskakuje wielowymiarowym bohaterem i tajemnicą, którą chce się odkryć. To wymierzona dawka adrenaliny dla wszystkich miłośników historii pełnych napięcia.
Monika Antoniak, Popkulturowcy.pl

SORTOWNIA to serial ostry niczym skalpel. Andrzej Chyra ma w sobie więcej demonów niż liczba oczekujących pacjentów na SOR. Thriller “okołomedyczny”, w którym Dexter Morgan mógłby przybić piątkę z Panem Hydem. Chwyta za gardło od pierwszych sekund i nie chce puścić.
Marcin Gontarski, Dailyweb.pl

SORTOWNIA nie karmi nas fantasmagoriami o idealnej opiece medycznej. Doktor Jacek Woliński to skrzyżowanie Grega House’a z Walterem Whitem, a w dni, kiedy pije wódkę, zamiast soku pomidorowego lepiej zrezygnować z wizyty. Doczekaliśmy prawdziwego thrillera medycznego z pogłębioną psychologią postaci.
Małgorzata Major, Wirtualne Media


Ten serial jest dla mnie o odcieniach szarości. Szybko się orientujemy, że w nic w życiu nie jest białe lub czarne. Są też świetnie splątane wątki bohaterów, a wszystko to scala i podkreśla muzyka Michała Kusha.
Aleksandra Krawczyk, Wprost

Reżyserką serialu koprodukcji CANAL+ i Telewizji POLSAT jest Anna Kazejak. Scenariusz napisali Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Po stronie CANAL+ Polska producentkami nadzorującymi są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska, po stronie Telewizji POLSAT – Beata Barcz. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ jest Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz. Muzykę skomponował Michał Kush.

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments