Premiera serii ,,Claremont. Morderca z sąsiedztwa" 7 maja na antenie PLANETE+
|

Premiera serii ,,Claremont. Morderca z sąsiedztwa” 7 maja na antenie PLANETE+

Podaj dalej

Premiera serii ,,Claremont. Morderca z sąsiedztwa" 7 maja na antenie PLANETE+

Najsłynniejsza zbrodnia powojennej Australii, która, zmieniła podejście całego pokolenia australijskich kobiet do opuszczania domu po zmroku. Miniseria o tym, jak sprawca potrafi sprytnie ukryć się w społeczności, którą terroryzuje. CLAREMONT. MORDERCA Z SĄSIEDZTWA od 7 maja w nowym paśmie „Oblicza zła” na antenie PLANETE+ i w serwisie internetowym CANAL+ online.

Lata 90., zamożne przedmieście australijskiego Perth, Claremont. Spokojne i bezpieczne dotychczas miejsce stało się nagle areną tragicznych wydarzeń, gdy uprowadzono i zamordowano trzy młode kobiety. Zaczęło się od zaginięcia 18-letniej Sarah Spiers. Kilka miesięcy później zniknęły kolejne dwie młode kobiety. Gdy znaleziono ich zwłoki, rozpoczęło się śledztwo zakrojone na wielką skalę. Jednak mimo wysiłków policji i znacznych nakładów finansowych morderca przez ponad 20 lat pozostawał nieuchwytny.

Rodziny i przyjaciele ofiar przez prawie trzy dekady pozostawali bez odpowiedzi, zwłaszcza bliscy pierwszej zaginionej, której ciała nigdy nie odnaleziono. I choć w 2016 roku Australia Zachodnia odetchnęła z ulgą, gdy ta największa nierozwiązana sprawa morderstwa w stanie została wreszcie wyjaśniona, mieszkańcy Perth przeżyli kolejny szok. Seryjny morderca z Claremont przez lata mieszkał tuż obok.

O tym najsłynniejszym śledztwie w Australii i mordercy, który po miesiącach terroryzowania mieszkańców przez kolejne 20 lat wiódł spokojne życie, opowiada CLAREMONT. MORDERCA Z SĄSIEDZTWA. W dokumentalnej serii materiały archiwalne przeplatane są wypowiedziami świadków tamtych wydarzeń. m.in. byłego burmistrza Claremont. Premiera serii dokumentalnej w niedzielę 7 maja o 22:00 na antenie PLANETE+ oraz kolejnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ onlilne.

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments