Premiera serii dokumentalnej ,,Starożytny Egipt - kroniki imperium" 5 października w Polsat Viasat History

Premiera serii dokumentalnej ,,Starożytny Egipt – kroniki imperium” 5 października w Polsat Viasat History

Podaj dalej

Premiera serii dokumentalnej ,,Starożytny Egipt - kroniki imperium" 5 października w Polsat Viasat History Viasat

Około pięć tysięcy lat temu nad Nilem powstało jedno z największych i najpotężniejszych imperiów
w historii – starożytny Egipt. We wciągającej i spektakularnej serii dokumentalnej „Starożytny Egipt – kroniki imperium” ujawniona zostaje cała historia starożytnego Egiptu. Program odkrywa wyjątkowe osiągnięcia Egipcjan w dziedzinie polityki, kultury i społeczeństwa, a międzynarodowi naukowcy
i badacze rozszyfrowują fascynujące aspekty tej rozwiniętej kultury. Premiera serii dokumentalnej „Starożytny Egipt – kroniki imperium” odbędzie się w środę 5 października o godzinie 21:00 na antenie kanału Polsat Viasat History.

Pierwsze państwo terytorialne w historii istnieje od ponad trzech tysięcy lat – dłużej niż jakikolwiek naród istniejący obecnie. Mimo to, kryzysy wciąż dzielą królestwo i powodują chaos. To właśnie tych momentów ludzie nad Nilem obawiają się najbardziej. Wiedzą bowiem, że tylko porządek i stabilność prowadzą do rozkwitu państwa. Ich różnorodna kultura zapewnia im tożsamość i poczucie jedności.

Każdy z godzinnych odcinków opisuje historie piramid, faraonów i kapłanów, rzucając światło również na decydujące bitwy Egipcjan oraz ich nieustraszone przywódczynie. Opowiada również o codzienności mieszkańców, pozwala poznać życie i myśli zwykłych ludzi – urzędnika, lekarza czy rolnika. Jak budowali swoje domy, jak zarabiali na życie, w co wierzyli?

Zespół międzynarodowych ekspertów porządkuje wydarzenia i dzieje Egiptu za pośrednictwem obalających mity wywiadów ze specjalistami z dziedziny archeologii, egiptologii i medycyny sądowej, które połączone są z dynamicznymi wizualizacjami nakręconymi w świątyniach, piramidach i na terenie wykopalisk archeologicznych nad Nilem i w Wielkim Muzeum Egipskim.

Program w zrozumiały sposób przedstawia egipskie realia, ujawnia sekrety tworzenia doskonałych mumii i planowania starożytnych miast, a także opowiada o najnowszych odkryciach dotyczących budowy piramid. Misterne rekonstrukcje, infografiki i animacje 3D gwarantują trzymające w napięciu i niezapomniane wrażenia podczas oglądania programu. Dokumentalna seria „Starożytny Egipt – kroniki imperium” będzie miała swoją premierę na kanale Polsat Viasat History w środę 5 października o godzinie 21:00. Kolejne odcinki w środy o tej samej porze.

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments