Premiera dokumentu ,,Historia Matki Ziemi" 16 grudnia w Polsat Viasat History

Propozycje grudnia na kanale Polsat Viasat History

Podaj dalej

Premiera serii ,,Wojna światowa: 1914-1945" 5 grudnia w Polsat Viasat History

Szczególnie polecane propozycje programowe kanału POLSAT VIASAT HISTORY na GRUDZIEŃ 2022.

W nadchodzącym miesiącu polecamy:

  • premierę programu dokumentalnego „Peru: ofiary z królestwa Chimor”. W
    dokumencie przeniesiemy się na północ Peru, gdzie wzdłuż wybrzeży znaleziono szczątki setek dzieci i młodych lam. Wszystko wskazuje na to, że zostały one złożone w ofierze w XV w., w czasach królestwa Chimor, największego imperium w regionie andyjskim przed przybyciem na te tereny Inków, a później konkwistadorów. W programie spróbujemy dowiedzieć się jakie okoliczności doprowadziły do składania takich ofiar i jaki był ich cel?
  • dwuczęściowy program dokumentalny „Mussolini” , w którym dzięki oficjalnym archiwom i amatorskim materiałom filmowym oraz świadectwom osób żyjących pod rządami Mussoliniego przyjrzymy się mechanizmom faszystowskiej władzy, kultowi przemocy i państwowym represjom politycznym, które ostatecznie doprowadziły Włochy do katastrofy.
  • premierę serii „Wojna światowa: 1914-1945”, która prezentuje nietypowe podejście do najbardziej gwałtownych i krwawych wydarzeń współczesnej historii, ukazując je z nowej perspektywy. Nie jako dwie wojny światowe, ale jedną opowieść o błędach, ambicji i odwadze. Postrzegając dwie wojny światowe jako pojedynczy konflikt, możemy inaczej spojrzeć na ich przyczyny i skutki. Dzięki temu lepiej zrozumiemy, jak te wydarzenia zmieniły świat i w jaki sposób uczyniły go takim, jakim go znamy — od upadku dawnych imperiów po zmianę równowagi sił – spadku znaczenia Europy i wzrostu roli Azji i
    Stanów Zjednoczonych.
  • premierę dokumentu „Historia Matki Ziemi”, w której Historyczka Bettany Hughes przygląda się naszym relacjom z Matką Ziemią. Analizując przekazy z czasów starożytnych i wykorzystując najnowsze technologie NASA, bada ideę głoszącą, że Ziemia jest żywą istotą. Dowiemy się także, w jaki sposób starożytne cywilizacje uczyły się szanować naszą planetę.

Peru: ofiary z królestwa Chimor

Niedziela 11 grudnia, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia starożytna/ archeologia

Tytuł oryginalny: Peru: Sacrifices in the Kingdom of Chimor

Rok: 2022

Na północy Peru wzdłuż wybrzeży znaleziono szczątki setek dzieci i młodych lam. Wszystko wskazuje na to, że zostały one złożone w ofierze w XV w., w czasach królestwa Chimor, największego imperium w regionie andyjskim przed przybyciem na te tereny Inków, a później konkwistadorów. To bezprecedensowe odkrycie. Nie ma naukowych dowodów na istnienie innych masowych ofiar o takim charakterze i na taką skalę w żadnej innej cywilizacji. Sprawę bada międzynarodowy zespół naukowców. Czy dowiemy się, jakie okoliczności doprowadziły do składania takich ofiar i jaki był ich cel?

Mussolini

Premiera: sobota 3 grudnia, godz. 22:10

Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna/ biografie

Tytuł oryginalny: Mussolini: The First Fascist

Rok: 2021

Mussolini był symbolem sojuszu Włoch z nazistowskimi Niemcami, ale jaka była prawdziwa historia Duce i stworzonego przezeń włoskiego faszyzmu? Dlaczego człowiek, który długo pozostawał obojętny na kwestie rasowe, stał się łacińskim alter ego Führera i jakie miejsce zajmuje w hierarchii tyranów? 100 lat od dojścia Mussoliniego do władzy, dzięki oficjalnym archiwom i amatorskim materiałom filmowym oraz świadectwom osób, które żyły pod rządami Duce — zarówno jego byłych zwolenników, jak ofiar — przyjrzymy się mechanizmom faszystowskiej władzy, kultowi przemocy i państwowym represjom politycznym, które ostatecznie doprowadziły Włochy do katastrofy.

Wojna światowa: 1914-1945

Premiera: poniedziałek 5 grudnia, godz. 22:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 8 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna

Tytuł oryginalny: The World War: 1914-1945

Rok: 2022

Ten oryginalny serial prezentuje nietypowe podejście do najbardziej gwałtownych i krwawych wydarzeń współczesnej historii, ukazując je z nowej perspektywy. Nie jako dwie wojny światowe, ale jedną opowieść o błędach, ambicji i odwadze. Postrzegając dwie wojny światowe jako pojedynczy konflikt, możemy inaczej spojrzeć na ich przyczyny i skutki. Dzięki temu lepiej zrozumiemy, jak te wydarzenia zmieniły świat i w jaki sposób uczyniły go takim, jakim go znamy — od upadku dawnych imperiów po zmianę równowagi sił – spadku znaczenia Europy i wzrostu roli Azji i Stanów Zjednoczonych. Autorzy serii starają się spojrzeć na historię wojen z perspektywy czasu, aby pokazać nam, dlaczego świat pozostawał w stanie wojny przez tak dużą część dwudziestego stulecia.

Historia Matki Ziemi

Piątek 16 grudnia, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia starożytna/ świat przyrody

Tytuł oryginalny: The History of Mother Earth: Gaia Uncovered

Rok: 2022

Jaką wizję naszej planety miał świat kultury starożytnej? Czego możemy się nauczyć na przykład z greckiego mitu o potężnej bogini Gai? Historyczka Bettany Hughes przygląda się naszym relacjom z Matką Ziemią. Analizując przekazy
z czasów starożytnych i wykorzystując najnowsze technologie NASA, bada ideę głoszącą, że Ziemia jest żywą istotą. Dowiemy się także, w jaki sposób starożytne cywilizacje uczyły się szanować naszą planetę.

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments