Premiera 11. sezonu serialu ,,Detektyw Murdoch" 5 kwietnia na antenie Epic Drama
TELEWIZJA

Propozycje programowe 29 marca – 11 kwietnia na kanałach Viasat

Podaj dalej

!. sezon serialu ,,Biała królowa" 31 marca na antenie Epic Drama Viasat

Wybrane propozycje programowe 29 marca – 11 kwietnia na kanałach Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Epic Drama.

PONIEDZIAŁEK 29.03

POLSAT VIASAT EXPLORE: POWTÓRKA TAAAKI KARP! – 5. SEZON, ODCINEK 1. O GODZ. 21:00

Nieustraszona trójka wędkarzy powraca! W 5. sezonie Ali Hamidi, Tom Dove i Neil Spooner znów podróżują po całym świecie w poszukiwaniu nowych łowisk i wielkich karpi. Wędkarze będą musieli wykorzystać całą swoją wiedzę i umiejętności, aby przechytrzyć kilka gatunków, których nigdy wcześniej nie udało im się złowić. Łowiska, na które trafią, będą bardzo zróżnicowane — od sielskiego jeziora w sercu brytyjskiej wsi po luksusowy ośrodek wędkarski w Tajlandii. W nowych odcinkach nie zabraknie zarówno radości, śmiechu, zabawy, jak i wielu praktycznych porad, które każdemu wędkarzowi pomogą w połowach.

Odcinek 1.: Ali Hamidi, Neil Spooner i Tom Dove podróżują do Tajlandii. Ich wędkarska przygoda rozgrywać się będzie na dwóch łowiskach: Fishing Park Samui i Gillhams Fishing Resorts.

5. sezon programu ,,Taaki Karp" od 29 marca na antenie Polsat Viasat Explore Viasat

WTOREK 30.03

POLSAT VIASAT HISTORY: NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH – NIL: 5 TYSIĘCY LAT HISTORII – 1. SEZON, ODCINEK 2. O GODZ. 20:00

Bettany Hughes wyrusza w niezwykłą podróż po historii
i najważniejszych miejscach starożytnego Egiptu. Podróżując po majestatycznym Nilu tradycyjną łodzią Dahabiya, Bettany przemierzy ponad 1600 kilometrów z Kairu do Tamy Asuańskiej. Po drodze zatrzymywać się będzie w najbardziej kultowych i olśniewających miejscach. Od starożytnych plotek na temat życia seksualnego bogatych i sławnych do bliskiego spotkania z babcią króla Tuta – w tym barwnym filmie podróżniczym przeplatają się tajemnice, odkrycia, oszałamiające wizualizacje i różnorodne współczesne zdarzenia.  Jest to niezapomniana wyprawa przez najważniejsze momenty starożytnej historii Egiptu.

Odcinek 2.: Bettany płynie przez mało znany odcinek Nilu, który niegdyś był główną arterią komunikacyjną starożytnego Egiptu. Kleopatra korzystała z tej drogi wodnej, aby podróżować po swoim królestwie.

1. sezon programu ,,NIL: 5 tysięcy lat historii" 30 marca na antenie Polsat Viasat History Viasat

EPIC DRAMA: NOWY ODCINEK – BIAŁA KRÓLOWA – 1. SEZON, ODCINEK 9. O 21:30

Rok 1464. Dynastia Tudorów nie włada jeszcze Anglią: na razie trwa wojna o to, kto jest prawowitym królem. Trwa zagorzały spór między dwoma wielkimi rodami Yorków i Lancasterów. Edward IV — młody, przystojny przedstawiciel Yorków — zostaje koronowany dzięki pomocy makiawelicznego manipulatora, lorda Warwicka zwanego „twórcą królów”. Kiedy jednak Edward zakochuje się w pięknej Elżbiecie Woodville — kobiecie pochodzącej z ludu, ale będącej przedstawicielką Lancasterów — Warwick czuje, że jego plany kontrolowania władcy mogą się nie powieść. Zaczyna się ostra rywalizacja między Elżbietą, Małgorzatą Beaufort i Anną Neville, córką Warwicka. Każda z kobiet chce zasiąść na tronie Anglii…

!. sezon serialu ,,Biała królowa" 31 marca na antenie Epic Drama Viasat

CZWARTEK 01.04

POLSAT VIASAT HISTORY: NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH – CAŁA PRAWDA O ORIENT EXPRESSIE – 1. SEZON, ODCINEK 1. O GODZ. 21:55

Orient Express, wielbiony przez filmowców i opisywany przez Agathę Christie, jest najsłynniejszym pociągiem na całym świecie. Jednak kto może powiedzieć, że zna jego prawdziwą historię? Wyjątkowe śledztwo prowadzi nas od Paryża po Istambuł i Wenecję śladami zaginionych wagonów legendarnego pociągu, który zrewolucjonizował sztukę podróżowania. Aby odtworzyć wielką historię Orient Expressu, śledzimy pełną pasji pracę poszukiwaczy pociągów, archeologów przemysłowych, kolekcjonerów zabytkowych pojazdów, historyków i pisarzy – w tym Charlesa Kinga i laureata literackiej Nagrody Nobla, Orhana Pamuka. To ponadczasowa podróż z pogranicza legend
i rzeczywistości.

Program ,,Cała prawda o Orilent Expressie" 1 kwietnia na antenie Polsat Viasat History Viasat

PIĄTEK 02.04

POLSAT VIASAT EXPLORE: NOWY ODCINEK GRUCHOTY ZA GOTÓWKĘ – 2. SEZON, ODCINEK 7. O GODZ. 21:00

Mathewsonowie powracają w 2. sezonie programu — a razem z nimi klasyczne samochody, motocykle i najróżniejsze pamiątki związane z motoryzacją. Zobaczymy, jak szukają i odnajdują zabytkowe pojazdy w bardzo różnym stanie. Nad wszystkim czuwa znakomity ekspert i głowa rodziny, Derek Mathewson — człowiek, który kocha samochody z epoki, kiedy życie było prostsze. Od prawdziwych zabytków, takich jak Austin 16s, po bardziej współczesne klasyki, jak Ford Capri, RS 2000, czy różne modele Mini. Na tych aukcjach każdy znajdzie coś dla siebie.

Odcinek 7.: Trzy rzadkie i piękne samochody marki Alvis zostają wystawione na aukcji, a mechanik, który praktykował w warsztacie 70 lat temu, wybiera się w nostalgiczną podróż.

2. sezon programu ,,Gruchoty za gotówkę" 2 kwietnia na antenie Polsat Visat Explore Viasat

SOBOTA 03.04

POLSAT VIASAT NATURE: PREMIERA – NOWOŚĆ! KRÓLOWIE PUSTYNI: LWY Z NAMIBII –
CZĘŚĆ 1. O GODZ. 14:30

Od starej lwicy i jej dwóch córek zależy przyszłość wszystkich pustynnych lwów. Dwa lata temu urodziły w sumie pięć młodych samców. Pomimo trudów życia na pustyni i faktu, że jeden z samców z ich stada zniknął, udało im się z powodzeniem odchować potomstwo. Teraz nadszedł czas, aby „pięciu muszkieterów” kontynuowało życie na własną rękę. Twórcy programu dokumentalnego przez dłuższy czas obserwowali tajemnicze życie prawdziwych pustynnych lwów. Ich losy będą inspiracją do fascynującej, ale także dramatycznej i emocjonalnej podróży przez pełną kontrastów pustynię.

Program ,,Królowie pustyni: lwy z Namibii 3 kwietnia na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

NIEDZIELA 04.04

POLSAT VIASAT NATURE: PREMIERA – NOWOŚĆ! KRÓLOWIE PUSTYNI: LWY Z NAMIBII –
CZĘŚĆ 2. O GODZ. 14:30

Na starożytnej pustyni Namib młody, dorosły lew wędruje przez opustoszałe i jałowe równiny. Znalazł się daleko od domu i jest zdesperowany, aby odszukać swoich braci, którzy zaginęli kilka dni temu. Wędrując przez pustynię zupełnie sam, właśnie rozpoczął podróż życia…

Premiera 2. części programu ,,Królowie pustyni: lwy z Namibii" 4 kwietnia na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

PONIEDZIAŁEK 05.04

EPIC DRAMA: PREMIERA! – DETEKTYW MURDOCH – 11. SEZON, ODCINEK 1.O GODZ. 20:30

11. sezon serialu ,,Detektyw Murdoch” rozpoczyna się od uwięzienia Murdocha. Został on wrobiony w morderstwo tancerki z burleski. Jego posterunkowi zostali zastrzeleni w zasadzce, a Brackenreida ostatnio widziano z przystawionym do głowy pistoletem. Za porwanie dr Ogden odpowiedzialny jest skorumpowany polityk i jego ludzie. Przebywający za kratami Murdoch musi udowodnić swoją niewinność, w czym w tajemnicy pomaga mu detektyw Llewellyn Watts. W kolejnych odcinkach pojawi się między innymi Alexander Graham Bell, który pomaga Murdochowi po tym, jak w czasie wyjątkowej kolacji ku czci Helen Keller zostaje zamordowany jeden z gości. Zobaczymy także dziwny wypadek samochodowy, którego zagadka musi zostać rozwiązana przed upływem wyznaczonego terminu. Poznamy także szalonego chirurga, któremu w próbie przeszczepu organów przeszkadza Mary Baker Eddy, założycielka Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki.

Odcinek 1.: Murdoch trafia do więzienia i musi udowodnić swoją niewinność: sprawa dotyczy korupcji w policji i władzach. Policjanci wpadają w pułapkę, dr Ogden zostaje porwana, a Brackenreid znika.

Premiera 11. sezonu serialu ,,Detektyw Murdoch" 5 kwietnia na antenie Epic Drama Viasat

WTOREK 06.04

POLSAT VIASAT HISTORY: PREMIERA SERII – NOWOŚĆ! – OTCHŁAŃ: POWSTANIE I UPADEK NAZIZMU, 1. SEZON, ODCINEK 1. O GODZ. 21:00

Program przedstawia nowe, mające bezpośrednie odniesienie do współczesnego świata spojrzenie na historię III Rzeszy. W jaki sposób naziści zdołali w ciągu kilku lat opanować Niemcy, a potem podbić połowę Europy, skoro wspomnienia o okropnościach I wojny światowej wciąż były tak świeże? I dlaczego ich powstrzymanie oraz pokonanie zajęło tak dużo czasu? Połączenie niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, źródeł historycznych i efektów pracy międzynarodowego zespołu ekspertów pozwala w nowy sposób spojrzeć na rządy Hitlera. Seria ukazuje skomplikowany ciąg wydarzeń, które doprowadziły do powstania nazistowskiego reżimu, co zaowocowało przemocą i brutalnością na niewiarygodną skalę.

Odcinek 1.: W 1922 roku ruch faszystowski przejął władzę we Włoszech. W tym czasie mało znany działacz polityczny o nazwisku Adolf Hitler zaczął inspirować się działaniami podejmowanymi przez Mussoliniego. Cel Hitlera? Zdobycie władzy w Niemczech.

Premiera 1. sezonu dokumentu ,,Otchłań: powstanie i upadek Nazizmu" 6 kwietnia na antenie Polsat Viasat History Viasat

ŚRODA 07.04

POLSAT VIASAT NATURE: NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH– NASZA TAJEMNICZA PLANETA – 1. SEZON, ODCINEK 1. O 21:00

Nasza planeta wciąż kryje wiele tajemnic. Dlaczego największe na świecie zgromadzenie rekinów wielorybich odbywa się w jednym, szczególnym miejscu u wybrzeży Meksyku i co ma wspólnego z meteorytem krążącym w przestrzeni kosmicznej? Dlaczego smoki Komodo występują tylko tam, i jak to się stało, że jeden z najwspanialszych lasów deszczowych na naszej planecie został zupełnie przez nas zapomniany? Od najdziwniejszych zwierząt Sulawesi przez upiorne stworzenia z podziemnego świata Majów, krainy pum i marsjańskiego krajobrazu wysokich Andów, aż do zaginionego świata skrytego w afrykańskich chmurach i wojen pawianów. Autorzy programu zapraszają na wspaniałą wyprawę przez kontynenty i stulecia: wspólnie odkryjemy największe sekrety natury.

Odcinek 1.: Autorzy programu udają się na niezwykłą wyspę, na której mieszkają najdziwniejsze stworzenia na Ziemi. Można tam spotkać m.in.: gremliny, pisklęta-zombie, małpy-punki i hobbity.

1. sezon programu ,,Nasza tajemnicza planeta" 7 kwietnia na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

CZWARTEK 08.04

POLSAT VIASAT EXPLORE: NAJLEPSZY Z NALPEPSZYCH LODOWI WIKINGOWIE – 1. SEZON, ODCINEK 1. O GODZ. 22:00

Oto świat, którego do tej pory nie można było zobaczyć w telewizji: komercyjne połowy podlodowe na jeziorze Winnipeg w Kanadzie. Potomkowie wikingów z Islandii prowadzą wyścig z czasem starając się dotrzeć ze swoimi połowami na ląd, zanim lód zacznie się topić. Ci odważni ludzie dzielnie stawiają czoła śnieżycom, pękającemu lodowi i innym niebezpieczeństwom. Łowią ryby, wykorzystując tradycyjne metody odziedziczone po przodkach. Połowy podlodowe to jedno z najniebezpieczniejszych zajęć na świecie, a bohaterowie programu pracują w wyjątkowo nieprzewidywalnym środowisku – na jeziorze Winnipeg. Stawką są naprawdę duże pieniądze, zatem każdej zimy ponad 700 osób wyrusza na lód.

Odcinek 1.: Zimowy sezon połowów na jeziorze Winnipeg zaczyna się w tym roku dosyć wcześnie. Załogi lodowych wikingów starają się jak najszybciej dostać na lód, aby zarzucić sieci.

1. odcinek programu ,,Lodowi Wikingowie" 8 kwietnia na antenie Polsat Viasat Explore Viasat

NIEDZIELA 11.04

POLSAT VIASAT HISTORY: DOKUMENT – NOWOŚĆ! CZASY GIGANTÓW O GODZ. 21:10

W ciągu ostatnich 20 lat odkryto wiele nowych gatunków dinozaurów. Naukowcy uważają, że ich wiedza o tych wielkich gadach znacznie się poszerzyła, a znalezione skamieniałości pozwoliły lepiej poznać więcej szczegółów na temat ich zachowania i cech. Okazuje się, że powszechne były pióra, które ułatwiały dinozaurom przystosowanie się do ekstremalnych warunków klimatycznych panujących na przykład w Arktyce. W tym samym okresie oceany były wypełnione potworami morskimi — gadami, które prawdopodobnie odłączyły się od głównej linii dinozaurów w procesie ewolucji. Program dokumentalny „Czasy gigantów” pokazuje taktykę przetrwania tych wielkich stworzeń. To fascynująca wizja, całkowicie różniąca się od świata wyobrażonego na potrzeby filmu „Park Jurajski”.

Dokument ,,Czasy gigantów" 11 kwietnia na antenie Polsat Viasat History Viasat

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments