|

Puchar Narodów Afryki w serwisie Viaplay

Podaj dalej

Puchar Narodów Afryki w serwisie Viaplay

Platforma streamingowa Viaplay i Konfederacja Afrykańskiej Piłki Nożnej (CAF) uzgodniły wieloletnie partnerstwo w celu pokazania Pucharu Narodów Afryki, Pucharu Narodów Afryki Kobiet i CAF Champions League w serwisie internetowym Viaplay w dziewięciu krajach. Odbywający się co dwa lata Puchar Narodów Afryki jest największym wydarzeniem sportowym na kontynencie, a od 9 stycznia kibice mogą śledzić poczynania takich gwiazd, jak Mohamed Salah i Sadio Mané z Liverpoolu oraz Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu, w ramach relacji na żywo Viaplay ze wszystkich 52 meczów kolejnego turnieju. Puchar Narodów Afryki Kobiet i CAF Champions League będą dostępne na rynkach Viaplay po raz pierwszy.

Puchar Narodów Afryki CAF TotalEnergies, który odbędzie się w Kamerunie, będzie trwał prawie miesiąc i dostarczy 24 najlepszym afrykańskim drużynom najwyższej klasy międzynarodowych rozgrywek piłkarskich, a Algieria, pod wodzą Riyada Mahreza z Manchesteru City, będzie walczyć o trzecią koronę kontynentalną.

  1. edycja Pucharu Narodów Afryki Kobiet TotalEnergies odbędzie się w Maroku w dniach od 2 do 23 lipca, a 11 innych drużyn spróbuje rzucić wyzwanie historycznej dominacji Nigerii w tym wydarzeniu. Turniej będzie również służył jako eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet FIFA 2023, które będą pokazywane na Viaplay w Szwecji, Norwegii, Danii i Polsce.

Ponadto, Viaplay będzie transmitować dwa najbliższe sezony TotalEnergies CAF Champions League, najważniejszych klubowych rozgrywek piłkarskich w Afryce. Faza pucharowa turnieju 2021/2022 trwa od 11 lutego do 29 maja, a wystąpią w niej takie potęgi, jak egipskie Al-Ahly i Zamalek, tunezyjskie Espérance de Tunis, marokańskie Wydad i Raja Casablanca, południowoafrykańskie Mamelodi Sundowns i gwinejska Horoya.

Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer: “Każdego tygodnia afrykańskie gwiazdy rozświetlają najlepsze europejskie ligi, a Puchar Narodów Afryki oferuje wyjątkowe połączenie największych nazwisk kontynentu wraz z następną generacją talentów. Jesteśmy również dumni, że staliśmy się pierwszym streamerem na naszych rynkach, który pokaże Puchar Narodów Afryki Kobiet i Ligę Mistrzów CAF. Widzowie Viaplay w dziewięciu krajach mogą teraz zanurzyć się w dzisiejszej kwitnącej afrykańskiej scenie piłkarskiej, aż od Kairu po Przylądek.”

Veron Mosengo-Omba, Sekretarz Generalny CAF: “Witamy na pokładzie Viaplay i cieszymy się na udane partnerstwo rozpoczynające się w styczniu 2022 roku od AFCON w Kamerunie. Jesteśmy również podekscytowani, że dzięki temu partnerstwu zapewnimy wspaniałą ekspozycję dla naszych kobiecych rozgrywek piłkarskich i klubowych na ekscytujących rynkach, co da CAF możliwość przybliżenia tych zawodów nowym widzom.”

Umowa obejmuje Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Islandię, Estonię, Łotwę, Litwę i Polskę. Viaplay będzie również transmitować TotalEnergies CAF Confederation Cup 2021/22 i 2022/23, drugorzędne międzynarodowe rozgrywki klubowe w Afryce, oraz TotalEnergies CAF Super Cup 2022 rozgrywany pomiędzy zwycięzcami CAF Champions League i CAF Confederation Cup.

Afrykańskie eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA 2022, obejmujące 130 meczów na żywo, są obecnie pokazywane na Viaplay w krajach skandynawskich, bałtyckich i w Polsce.

Źródło tekstu: Viaplay


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments