Rekordowa ilość przesłanych danych w Plusie i Cyfrowym Polsacie
INTERNET

Rekordowa ilość danych przetransferowanych przez klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2020 roku

Podaj dalej

Rekordowa ilość przesłanych danych w Plusie i Cyfrowym Polsacie PLUS/Cyfrowy Polsat

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2020 roku przesłali w sumie ponad półtora miliarda gigabajtów danych, czyli aż o 36% więcej niż w 2019 roku. Dzięki najnowocześniejszej sieci 5G obejmującej swoim zasięgiem już ponad 7 milionów mieszkańców Polski, korzystanie z internetu w Plusie staje się jeszcze szybsze i bardziej komfortowe. W ofercie operatora jest również coraz więcej urządzeń zapewniających dostęp do technologii 5G.

Półtora miliarda przesłanych gigabajtów, a dokładnie 1518 petabajtów (1 petabajt to milion gigabajtów), jest najlepszym wynikiem w historii Plusa i Cyfrowego Polsatu. Oznacza to, że w 2020 roku przetransferowanych zostało 36% danych więcej, niż rok wcześniej.

To kolejny rok tak dużego wzrostu transmisji danych. Po raz drugi z rzędu w sieci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowano także ponad miliard gigabajtów danych. Odpowiedzią na ogromny przyrost ruchu jest rozwój najnowszej technologii 5G, która znacząco zwiększa szybkość i pojemność sieci, a co za tym idzie podnosi komfort korzystania z internetu mobilnego.

Porównując rok 2020 i 2019 można zaobserwować zbliżone trendy związane z sezonowością ruchu w sieci przy zdecydowanie większym wolumenie ilości przesłanych danych w roku ubiegłym. Systematyczny wzrost, patrząc rok do roku, rozpoczął się już na początku 2020 i trend ten utrzymywał się przez kolejne miesiące. Znaczące natężenie obecności w internecie odnotowane od marca do czerwca spowodowane było nagłym przeniesieniem większości aktywności w przestrzeń wirtualną. W okresie wakacji wzrost utrzymał się jednak na wysokim poziomie, rosnąc o ok. 30% r/r. W ostatnim kwartale ubiegłego roku ruch był najintensywniejszy, a miesiącem z największym przyrostem okazał się listopad (46% r/r).

Źródło tekstu: PLUS


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments