Rekordowa słuchalność radia RMF Classic

Rekordowa słuchalność radia RMF Classic

Podaj dalej

Rekordowa słuchalność radia RMF Classic BAUER MEDIA

Najnowszy wynik radia RMF Classic (w fali 11.2020 – 01.2021) oznacza wzrost aż o 18% w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Codziennie radio RMF Classic włącza aż 690 tys. osób, a każdego tygodnia rozgłośnia gromadzi prawie 4 mln odbiorców. Każdy z nich spędza ze stacją średnio 2 godziny i 20 minut dziennie.

RMF Classic jest też stacją bardzo dobrze rozpoznawaną – istnienia brandu jest świadomych 52% Polaków (przy czym stacja technicznie na falach FM dociera jedynie do 25% Polaków).

SŁUCHALNOŚĆ RMF CLASSIC
udział w czasie słuchania1,9%
zasięg dzienny690 tys.
zasięg tygodniowy3,9 mln
średni dzienny czas słuchania140 minut
znajomość wspomagana52,2%
źródło: Radio Track, Kantar Polska, 11.2020-01.2021, target: wszyscy 15-75 lat

 „W grudniu RMF Classic po raz dziewiąty zmieniło format i grało piosenki związane ze Świętami przez cały dzień. Oprócz tego zorganizowaliśmy kolejną edycję plebiscytu na Świąteczny Przebój  Wszech Czasów. Towarzyszyliśmy Słuchaczom w to niezwykłe, bo związane z pandemicznymi ograniczeniami Boże Narodzenie, proponując specjalne programy i akcje antenowe, nagraliśmy też niezwykłą świąteczną kolędę w wykonaniu naszych prezenterów. Cieszymy się, że te wszystkie działania zostały zauważone i docenione przez Słuchaczy” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

Stacja RMF Classic to ponadregionalna, obecna w 21 największych polskich miastach rozgłośnia, nadająca głównie muzykę filmową, a także klasyczną, piosenkę poetycką czy operę. W codziennych audycjach autorskich poruszane są tematy literatury, kinematografii, designu, ekologii, sztuki; co tydzień rozmowy z przedstawicielami świata kultury prowadzi Artur Andrus.

RMF Classic adresuje swój program do słuchaczy dojrzałych i wymagających. Ponad połowa należy do core targetu stacji – jest w wieku 30-54 lata. Odbiorcy RMF Classic to osoby zamożne, mieszkające w dużych miastach i aglomeracjach, wykształcone, pracujące na prestiżowych stanowiskach.

Źródło tekstu: BAUER MEDIA


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments