Serial ,,Na Wspólnej" kończy 18 lat!
INTERNET | TELEWIZJA

Serial ,,Na Wspólnej” kończy 18 lat!

Podaj dalej

Serial ,,Na Wspólnej" kończy 18 lat! TVN Grupa Discovery

Twórcy jednego z najpopularniejszych seriali codziennych – „Na Wspólnej” mają powód do dumy i świętowania. Dziś – 27 stycznia – mija dokładnie 18 lat, od momentu, kiedy widzowie stacji TVN poznali rodzinę Ziębów oraz ich przyjaciół!

18 lat to niewątpliwie kawał czasu w historii telewizji. Mało który serial na rynku może pochwalić się takim osiągnięciem oraz – co najważniejsze – niesłabnącą popularnością! Dokładnie 27 stycznia 2003 roku widzowie TVN poznali mieszkańców kamienicy przy ul. Wspólnej – dziś najpopularniejszej ulicy w całej Polsce! Bohaterowie z miejsca podbili serca polskiej widowni, dzięki czemu produkcja wpisała się w poczet najpopularniejszych seriali codziennych w kraju. Każdego dnia śledzą ją miliony Polaków przed telewizorami oraz w Internecie.

Od kilku lat „Na Wspólnej” to jedyny serial w Polsce emitowany przez cały rok. A wszystko po to, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy chcą śledzić perypetie swoich ulubionych bohaterów bez przerwy.

Serial „Na Wspólnej” kończy osiemnaście lat! Czuję się jak rodzic, którego ukochane dziecko wkracza w dorosłość. Przeżywam ten moment jak osiemnastkę własnych córek, które dorastały razem z nim. Nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich twórców i aktorów serialu to ważny dzień. Nasze wspólne dziecko dorosło. Szkoda, że nie będzie hucznej imprezy ze względu na czasy. Dziękujemy widzom za to, że są z nami, że nas wspierają i darzą sympatią przez tyle lat. Obiecujemy, że nie przestaniemy dostarczać wzruszeń, bawić i intrygować. Jeszcze raz dziękujemy za te osiemnaście wspaniałych, wspólnych lat!

– mówi Grażyna Kozłowska, producentka “Na Wspólnej”.

„Na Wspólnej” to luźna adaptacja scenariusza opartego na węgierskim serialu „Baratok kozt”. Od samego początku z produkcją związani są Bożena Dykiel, Mieczysław Hryniewicz, Grażyna Wolszczak, Ewa Gawryluk, Renata Dancewicz, Sylwia Gliwa, Waldemar Obłoza, Robert Kudelski, a także Joanna Jabłczyńska, Jakub Wesołowski, Kazimierz Mazur i Michał Tomala, którzy dorastali na oczach widzów

W 18-letniej historii serialu „Na Wspólnej” gościło na planie wielu znakomitych twórców i aktorów. To właśnie tutaj swoje pierwsze reżyserskie kroki stawiał m.in. Wojciech Smarzowski, twórca takich obrazów jak „Wesele”, „Róża” czy „Wołyń”. Z kolei przed kamerą  pojawili się m.in. Hanna Stankówna, Agnieszka Krukówna, Ewa Wiśniewska, Agnieszka Żulewska, Julia Pietrucha, Joanna Moro, Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Popławska, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Wojciech Pokora, Roman Kłosowski, Bartłomiej Topa, Paweł Domagała, Leszek Lichota, Mirosław Baka, Paweł Deląg, Jacek Poniedziałek czy Antoni Królikowski.

Od 2008 r. producentem „Na Wspólnej” ze strony TVN jest Tomasz Karpiński, a producentem wykonawczym niezmiennie Grażyna Kozłowska i FremantleMedia Polska.

Premierowe odcinki serialu „Na Wspólnej” od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:15 tylko w TVN i na platformie Player!

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments