Sieć 5G dostępna dla klientów abonamentowych Plusha.

Sieć 5G dostępna dla klientów abonamentowych Plusha

Sieć 5G dostępna dla klientów abonamentowych Plusha. PLUS

Od 18 czerwca klienci abonamentowi Plusha będą mogli korzystać z pierwszej w Polsce komercyjnej szybkiej sieci 5G uruchomionej przez Plusa na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Przez pierwsze miesiące dostęp do transmisji danych w technologii 5G na warunkach promocyjnych otrzymują wszyscy użytkownicy ofert Plush Abonament i Plush Internet, którzy znajdują się w zasięgu 5G i posiadają odpowiedni do tego smartfon lub router.

5G dla klientów Plusha

Do grona klientów pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G – abonentów Plusa i Cyfrowego Polsatu dołączają użytkownicy Plusha. Klienci aktualnych ofert abonamentowych Plusha otrzymują promocyjnie możliwość korzystania z sieci najnowszej generacji, dzięki której będą mogli korzystać z szybkiego transferu danych. Maksymalna prędkość technologiczna sieci to 600 Mb/s. Dla użytkowników Plusha dostępne są także smartfony i routery obsługujące technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz, a ich portfolio jest sukcesywnie rozbudowywane.

Nowy wymiar mobilnej rozrywki

Wyższa szybkość transmisji danych, lepsza stabilność połączenia oraz dużo większa pojemność sieci w 5G zapewniają jeszcze większy komfort korzystania z dużych pakietów internetowych w Plushu. Fani gier z pewnością docenią szybkość pobierania nowych produkcji na smartfon czy komputer, choć dzięki rozwojowi chmurowych platform gamingowych wkrótce przestanie być to konieczne. Sieć 5G pozwoli na płynne strumieniowanie gier w wysokiej jakości, umożliwiając granie bez konieczności pobierania gier na urządzenie. To rozwiązanie zapewni również dostęp do najnowszych tytułów z wysokimi wymaganiami sprzętowymi na starszych urządzeniach oraz przyspieszy rozwój gier opartych o technologie VR i AR. Sieć 5G przełoży się również na większą dostępność i jakość treści wideo. Miłośnicy filmów i seriali z pewnością zauważą krótki czas pobierania filmu w wysokiej rozdzielczości czy pełnego sezonu nowego serialu. Fani sportu zyskają dostęp do wydarzeń sportowych odbywających się na drugim końcu świata w rozdzielczości 4K, a nawet 8K z możliwością wyboru obrazu z wielu kamer. Z kolei wszyscy, którzy nie mogą obejść się bez kontaktu ze znajomymi, docenią błyskawiczne grupowe rozmowy wideo w wysokiej jakości.

Nie tylko szybkie 5G

Poza dostępem do szybkiej sieci 5G, Plush oferuje także dużą elastyczność oferty, szczególnie ważną w trudnym czasie trwającej epidemii. Klienci Plusha wybierając umowę na czas nieokreślony, nie muszą martwić się o długoterminowe zobowiązania. Mogą też skorzystać z wakacji od abonamentu. W każdym z abonamentów użytkownicy otrzymują pakiety internetu (w Plush Internet nawet 120 GB/mies. w ramach programu stażowego), a w abonamencie głosowym także nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Dodatkowo w Plush Abonament transfer danych w ramach Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa nie pomniejsza podstawowego pakietu internetowego, a użytkownicy otrzymują również co miesiąc dodatkowe 10 GB do wykorzystania w serwisie YouTube i TikTok.

Kolejne kroki na drodze technologicznej rewolucji

Umożliwienie abonentom Plusha korzystania z sieci najnowszej generacji to kolejny krok w stronę jak najszerszego upowszechnienia technologii 5G. W zasięgu pierwszej w Polsce szybkiej sieci 5G znajduje się obecnie 900 tys. osób. Jednocześnie trwają już prace nad budową 5G w kolejnych miejscach. W ramach drugiej fazy wdrażania 5G, realizowana jest instalacja ponad 600 nadajników zlokalizowanych w Warszawie i okolicznych miejscowościach, obejmujących zasięgiem ponad 2 mln osób. Znaczna część stacji powstanie do końca 2020 roku, a koniec drugiej fazy wdrażania sieci najnowszej generacji planowany jest na pierwsze miesiące 2021 roku Tym samym już w przyszłym roku z 5G będą mogły korzystać ponad 3 miliony osób. Planowana jest także rozbudowa sieci 5G na innych częstotliwościach oraz wprowadzenie dodatkowych technologii, które wpłyną na poprawę parametrów 5G i w jeszcze większym stopniu podniosą jakość usług mobilnych.

Źródło tekstu: PLUS

%d bloggers like this: