Sieć UPC Polska partnerem Festiwalu Cyfryzacji 2020

Sieć kablowa UPC Polska partnerem Festiwalu Cyfryzacji 2020

Sieć UPC Polska partnerem Festiwalu Cyfryzacji 2020 UPC
UPC Polska

Przyszłość cyfrowej rozrywki, rola gigabitowego internetu w cyfrowej transformacji biznesu i społeczeństwa, ogłoszenie półfinalistów tegorocznej edycji programu Think Big – to niektóre z wielu tematów startującej 1 października 2020 roku drugiej edycji Festiwalu Cyfryzacji, którego partnerem jest operator kablowy UPC Polska.


Festiwal Cyfryzacji to największa inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Jego organizatorem jest Fundacja Digital Poland wraz z partnerami. W jego trakcie, na 10 dni Polska po raz drugi zamieni się w cyfrową stolicę Europy. W trakcie Festiwalu odbędzie się w sumie 45 inspirujących wydarzeń prezentujących różne aspekty i korzyści, jakie przynoszą nowe technologie. Wszystkie wydarzenia, konferencje i panele, które ze względu na pandemię odbędą się online, to w sumie 240 godzin z cyfryzacją i nowymi technologiami.

To czas, kiedy każdy może wejść do cyfrowego świata, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się technologie. Epidemia koronawirusa oraz towarzysząca jej izolacja sprawiły, że znaczna część Polaków, przedsiębiorstw, a także instytucji publicznych stanęło przed koniecznością przeniesienia swojej działalności do internetu. Wykorzystywanie szans, jakie daje cyfryzacja może pomóc w walce z wirusem oraz pobudzić rozwój gospodarczy.

Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający Fundacji Digital Poland

Sieć UPC Polska już drugi raz z rzędu jest partnerem przedsięwzięcia. W tym roku, operator jest gospodarzem dwóch dni tematycznych: Moja rozrywka 3 października, poświęconego przyszłości cyfrowej rozrywki w dobie gigabitowego internetu, oraz Moja Firma i Praca 7 października, podczas którego poznamy półfinalistów tegorocznej edycji programu Think Big: Think Digital. Wraz z partnerami zaprezentowane zostaną również rekomendacje dla rządu w zakresie wspierania rozwoju gigabitowej infrastruktury i najnowszej technologii 5G oraz raport „Lekcje z cyfrowej transformacji” autorstwa PWC, którego partnerem jest UPC Polska i Fundacja Digital Poland.

Filarem dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego Polski jest dostęp do gigabitowego internetu. Szerokopasmowy dostęp do sieci wyrównuje szanse społeczne, umożliwia zdalną pracę i naukę oraz powstawanie nowych modeli biznesowych, a jego rozwój to inwestycja w konkurencyjną gospodarkę i nowoczesne społeczeństwo. Jako jeden z największych dostawców internetu w Polsce z dumą wspieramy organizowany przez Fundację Digital Poland Festiwal Cyfryzacji i promujemy inicjatywy na rzecz współpracy dla innowacyjności, inwestycji w rozwój zaawansowanych usług oraz umiejętności cyfrowych.

Patrycja Gołos, VP Corporate Affairs, UPC Polska

Zapraszamy do czynnego udziału w Festiwalu Cyfryzacji lub śledzenia wydarzeń i debat online! Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej festiwalcyfryzacji.pl.

Źródło tekstu: UPC Polska

%d bloggers like this: