Premiera dokumentu ,,Planeta skarbów" 8 sierpnia na antenie Polsat Viasat History

Sierpień 2021 na kanale Polsat Viasat History

Podaj dalej

Sierpień 2021 na antenie Polsat Viasat History Viasat

Zapowiedzi programowe kanału POLSAT VIASAT HISTORY na SIERPIEŃ 2021.

W nadchodzącym miesiącu szczególnej uwadze polecamy następujące propozycje:

  • serial dokumentalny „Planeta skarbów”, ukazujący najbardziej fascynujące obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO.
  • serię „Opuszczone miejsca”, w której odwiedzimy 12 opuszczonych miejsc — baz wojskowych, prestiżowych budynków, turystycznych rajów i wielkich szpitali. Poznamy ludzi, którzy w nich mieszkali i pracowali, a dziś pomogą nam odkryć je na nowo.
  • dwuodcinkowy program dokumentalny „Królowie na wojnie”, który analizuje strategie stosowane przez europejskie rodziny królewskie podczas II wojny światowej, w obliczu wzrostu znaczenia partii nacjonalistycznych.
  • serię „Saddam kontra ajatollahowie: wojna iracko-irańska”, która bada przebieg trwającej osiem lat wojny iracko-irańskiej: bezprecedensowe rzezie po obu stronach konfliktu oraz jego destrukcyjne dziedzictwo dla całego regionu.

Planeta skarbów

Premiera: niedziela 8 sierpnia, godz. 19:55

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia starożytna

Tytuł oryginalny: Planet of Treasures

Rok: 2020 Dawniej mówiono o siedmiu cudach świata starożytnego — dziś na listach UNESCO znajduje się 1121 takich wyjątkowych skarbów kultury. Wielu z nich zagrażają klęski żywiołowe, wojny, urbanizacja czy po prostu upływ czasu. W serii dokumentalnej „Planeta skarbów” historyk Christopher Clark oprowadza nas po najciekawszych tego typu miejscach na całym świecie. Powędrujemy od wielkich piramid w Gizie przez Park Narodowy Serengeti w Tanzanii, Pałac Wiatrów w Jaipurze w Indiach, pustynie Jordanii, Lagunę Wenecką, aż po Teotihuacán w Meksyku czy Huế w Wietnamie. Sześcioodcinkowa seria ukazuje część najbardziej fascynujących obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Premiera dokumentu ,,Planeta skarbów" 8 sierpnia na antenie Polsat Viasat History Viasat

Opuszczone miejsca

Premiera: niedziela 1 sierpnia, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 4 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ biografie

Tytuł oryginalny: Forsaken Places

Rok: 2021 Historyczne miejsca: zapomniane, zaniedbane, zagrożone. Zbudowane ze stali, z betonu, wykute w zboczach gór. Dawne budowle, będące świadectwem ważnych epok i wydarzeń, kryją
w sobie także wiele osobistych opowieści, w które wprowadzą nas naoczni świadkowie. To historie klęsk żywiołowych, wojen i globalnych kataklizmów. Odwiedzimy 12 takich opuszczonych miejsc — baz wojskowych, prestiżowych budynków, turystycznych rajów i wielkich szpitali. Poznamy ludzi, którzy w nich mieszkali i pracowali, a dziś pomogą nam odkryć je na nowo.

Premiera dokumentu historycznego ,,Opuszczone miejsca" 1 sierpnia na antenie Polsat Viasat History Viasat

Królowie na wojnie

Premiera: sobota 14 sierpnia, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna

Tytuł oryginalny: Royals at War

Rok: 2020 Dwuczęściowy dokument analizuje strategie stosowane przez europejskie rodziny królewskie podczas II wojny światowej, w obliczu wzrostu znaczenia partii nacjonalistycznych. Połączone więzami krwi rodziny władców były świadkami dojścia do władzy faszyzmu i nazizmu i znalazły się — z własnej woli lub nie — w centrum politycznych intryg Hitlera. Po długim okresie zwlekania
i oczekiwania na rozwój wypadków, w chwili wybuchu wojny każda z rodzin królewskich musiała podjąć kluczową dla swojego kraju decyzję o stawianiu oporu lub kolaboracji.

Premiera dokumentu ,,Królowie na wojnie" 14 sierpnia na antenie Polsat Viasat History Viasat

Saddam kontra ajatollahowie: wojna iracko-irańska

Premiera: w dni robocze od poniedziałku
16 sierpnia, godz. 21:55

Sezon: 1

Liczba odcinków: 4 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna

Tytuł oryginalny: Saddam v The Ayatollah: The Iran-Iraq War

Rok: 2020 Ta trzymająca w napięciu seria bada przebieg trwającej osiem lat wojny iracko-irańskiej: bezprecedensowe rzezie po obu stronach konfliktu oraz jego destrukcyjne dziedzictwo dla całego regionu. Wywołana rywalizacją między Saddamem Husajnem a ajatollahem Chomeinim wojna zaczęła się od błyskawicznego ataku Iraku na Iran, ale szybko przerodziła się w wojnę totalną, grożącą eskalacją w globalny konflikt. Żołnierze obu stron, którzy walczyli w tej wojnie po raz pierwszy opowiadają swoje niezwykłe historie przed kamerami. Dzięki wsparciu wybitnego naukowca, francuskiego historyka Pierre’a Razoux, specjalizującego się w tym okresie, po raz pierwszy zobaczymy pełną historię wojny iracko-irańskiej.

Premiera dokumentu ,,Saddam kontra ajatollahowie: wojna iracko-irańska" 16 sierpnia na antenie Polsat Viasat History Viasat

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments