Telewizory firmy Samsung QLED 2020 debiutują na rynku.

Telewizory firmy Samsung QLED 2020 debiutują na rynku

Telewizory firmy Samsung QLED 2020 debiutują na rynku. Samsung

Tegoroczna linia QLED to najbardziej zróżnicowana i najbogatsza dotychczas gama telewizorów marki Samsung. Widzowie mają do wyboru dwa nowe modele QLED 8K i aż pięć serii QLED 4K. W 2020 roku telewizory te oferują szereg nowych funkcji i technologii, dzięki którym wrażenia z oglądania będą kompletne, a świetna jakość obrazu doskonale zgrana z dźwiękiem.

  • Obraz w rozdzielczości 8K lub 4K, mocny procesor, 100% Natężenie Kolorów, HDR oraz design dopracowany w każdym calu to tylko niektóre cechy wspólne tegorocznej serii modeli QLED.
  • Flagowy telewizor QLED 8K Q950T ze spektakularnym Bezgranicznym Ekranem i Q800T z Bezramkowym Designem.
  • Seria QLED 4K to pięć telewizorów: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T, Q60T.
  • Dużo nowości z zakresie dźwięku, w tym Dźwięk Podążający za Obiektem+ w telewizorach 8K (OTS+), w modelach 4K Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS), a także Aktywny Wzmacniacz Głosu czy funkcja Q-Symphony.
  • Zupełnie nowe możliwości w zakresie połączenia ze smartfonem, w tym m.in. Dotknij i wyświetl, funkcja MultiView czy Wizualizacja muzyki.
  • Ulepszony Tryb Gra, niski Input lag, Freesync i Dynamiczny Korektor Czerni oraz ulepszony Game Multi-View to szereg udogodnień specjalnie dla graczy.

QLED 8K po raz trzeci

Samsung QLED 8K w 2020 roku to już trzecia generacja telewizorów o najwyższej rozdzielczości. W tym roku widzowie mają do wyboru dwa modele. Flagowy QLED Q950T, który dostępny będzie w trzech rozmiarach 65, 75 i 85 cali, oraz QLED Q800T z ekranem o przekątnej 65, 75 i 82 cale.

Telewizor QLED Q950T jest niezwykle innowacyjny – zarówno przez pryzmat technologiczny, jak i estetyczny. O niesamowite wrażenia z oglądania zadba Bezgraniczny Ekran, który zajmuje 99 proc. powierzchni telewizora. Niewidoczne krawędzie i smukła obudowa dodatkowo potęgują efekt wizualny, sprawiając wrażenie, że ekran jest zawieszony w powietrzu. Dbałość o każdy szczegół sprawia, że ten telewizor zachowuje lekkość i smukłość zarówno w wersji 65-, jaki i 85-calowej. Warto także dodać, że w tej mierzącej zaledwie 15 mm grubości konstrukcji wkomponowanych zostało kilkanaście głośników – a te boczne, dzięki efektownej perforacji, stanowią designerską kropkę nad „i”.

Z kolei QLED Q800T został stworzony i zaprojektowany z myślą o widzach, dla których jakość obrazu liczy się najbardziej. W tej kwestii nie uznają kompromisów, dlatego mogą liczyć na ostry, pełen nasyconych kolorów obraz bez widocznych pikseli, nawet z niewielkiej odległości.

Oba tegoroczne modele telewizorów QLED 8K oferują rozdzielczość 8K (7680×4320) i wykorzystują Sztuczną Inteligencję oraz potężny procesor Quantum 8K, który w czasie rzeczywistym analizuje obraz i dźwięk, aby każda scena była tak samo wyrazista, rzeczywista i pełna szczegółów. W połączeniu z Inteligentnym Skalowaniem, widzowie mogą być pewni, że ulubiony film oglądają w możliwie najlepszej jakości i rozdzielczości bliskiej 8K.

Seria QLED 4K, czyli precyzja w każdym calu

Linia QLED 4K na rok 2020 jest bogata i różnorodna. Każdy z widzów znajdzie tu telewizor, który najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom. Do wyboru jest aż pięć modeli: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T oraz Q60T, które oferują zakres wielkości od 43 do 85 cali.

Rozdzielczość 4K, 100% Natężenie Kolorów czy HDR to technologie i rozwiązania wspólne dla całej serii. Podobnie jak w modelach 8K, także tu widzowie skorzystają z zalet Inteligentnego Skalowania do rozdzielczości 4K. Wydajny procesor Quantum 4K przenalizuje źródło treści i pomoże wydobyć z filmu to co najlepsze – z lepszym odwzorowaniem szczegółów czy krawędzi.

Wrażenia z oglądania spotęguje Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, czyli technologia, która precyzyjnie kontroluje ilość światła w poszczególnych częściach obrazu, dając m.in. lepszy kontrast. Z kolei Ultra Szeroki Kąt widzenia sprawi, że każde miejsce na kanapie będzie tak samo dobre.

QLED 2020: nowy poziom wrażeń dźwiękowych

W tym roku Samsung równie mocno, co na jakość obrazu postawił na wrażenia dźwiękowe. W efekcie, w nowych telewizorach QLED 8K i 4K wprowadzono szereg dodatkowych technologii i funkcji.

I tak na przykład Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) sprawi, że dźwięk będzie bardziej przestrzenny. System odpowiednio rozmieszczonych głośników pozwoli śledzić ruch motorówki na ekranie nie tylko wzrokiem – po prostu usłyszymy to, jak się przemieszcza.

Z kolei Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) powstał w odpowiedzi na konkretną potrzebę. Każdy z nas doświadczył na pewno sytuacji, gdy w trakcie oglądania, za ścianą  nieoczekiwanie rozpoczęły się prace remontowe z użyciem wiertarki. W odpowiedzi nasza ręka zapewne odruchowo sięgała po pilota, aby podnieść głośność i słyszeć lepiej. Teraz Aktywny Wzmacniacz Głosu zrobi to za nas, a my nie stracimy żadnego słowa. A gdy hałas przycichnie, poziom dźwięku wróci do tego pierwotnego.

Szukając nowych możliwości, które pozwolą zmaksymalizować technologie zastosowane w telewizorach i soundbarach, Samsung stworzył Q-Symphony, czyli unikatowy system nagłośnienia. Po podłączeniu soundbara Samsung górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są tu jako dodatkowy kanał audio. Dzięki temu telewizor i soundbar tworzą wyjątkowo zgrany duet.


Jeszcze bardziej „smart”

W tym roku telewizory QLED są jeszcze bardziej „smart”. Ze sprawnym i niezawodnym systemem operacyjnym Tizen zarówno pierwsza konfiguracja, jak i codzienne użytkownie będą szybkie i przyjemne. Oferta aplikacji dostępnych na Samsung Smart TV stale rośnie, a obok tych filmowych, takich jak Netflix, HBO GO, Rakuten czy Cineman, coraz więcej jest aplikacji muzycznych z właśnie dodaną Apple Music na czele.

Smart TV to dla firmy Samsung coś więcej niż telewizor podłączony do Internetu. To także kwestia łatwości obsługi czy współpracy z innymi urządzeniami. Właśnie dlatego w tegorocznych telewizorach QLED, oprócz dobrze znanych rozwiązań, jak choćby Jeden Pilot, znajdziemy szereg nowych funkcji.

Jedną z nich jest automatyczna Funkcja Adaptacji Obrazu. Teraz pora dnia i oświetlenie nie mają znaczenia. Telewizor cały czas reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność, a my możemy cieszyć się niezmiennie perfekcyjnym obrazem.

W ramach Połączenia ze Smartfonem widzowie będą mogli przenieść swoje mobilne doświadczenia na duży ekran telewizora. Korzystając z funkcji Dotknij i wyświetl lustrzaną kopię swojego smartfona uzyskają, dotykając urządzeniem mobilnym obudowy telewizora.

Dzięki MultiView będą mogli podzielić ekran telewizora na dwie części i podczas oglądania filmu jednocześnie korzystać ze smartfona. Do wyboru jest wiele różnych opcji układu tych dwóch okien.  Z kolei funkcja Wizualizacji muzyki zaproponuje efekty wizualne dobrane do nastroju i rodzaju muzyki odtwarzanej ze smartfona połączonego z telewizorem poprzez Bluetooth.

Telewizor QLED, czyli najlepszy przyjaciel konsoli

Prezentując serię QLED na rok 2020 firma Samsung nie zapomniała o graczach. Oprócz znanych i lubianych rozwiązań, takich jak Automatyczny Tryb Gra, niski Input lag czy system poprawy płynności i ostrości obrazu Game Motion Plus, pojawiło się kilka nowości. I tak na przykład funkcja Real Game Enhancer+ w połączeniu z Dynamicznym Korektorem Czerni zadba o więcej detali w ciemnych scenach, co z pewnością nie raz pozwoli zbudować przewagę nad przeciwnikiem.

Całkowicie nową funkcją jest Game Multi-View, dzięki której korzystając z podpowiedzi jeszcze szybciej można będzie pokonać przeszkody w rozgrywce. W praktyce na ekranie telewizora pojawi się dodatkowe okno, gdzie obejrzymy na przykład film instruktażowy z YouTube. To świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Tryb Ambient z „plusem”

Tryb Ambient., który zmienił rolę telewizora we wnętrzu i jednocześnie stał się stylową wizytówką serii QLED w tym roku dostaje nowe tryby i „plusika” w nazwie.  W ramach Trybu Ambient+ pojawiły się nie tylko nowe motywy, ale także m.in. dodatkowa kategoria animacji o nazwie Relaks.

Telewizory QLED to dzieła sztuki użytkowej. W tym roku wśród nowości m.in. Bezgraniczny Ekran, który daje poczucie nieskończoności i zapewnia wrażenia bez ograniczeń. Rozwiązanie znajdziemy w modelu flagowym QLED 8K Q950T.

Minimalizm wciąż w modzie, dlatego w Q950T oraz Q95T oferują Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem, który powala zaaranżować przestrzeń, tak jak chcemy, a plątanina kabli odejdzie w zapomnienie.

Źródło tekstu: Samsung Polska

%d bloggers like this: