Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE „Spatial Sound Optimization”
TELEWIZJA

Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE „Spatial Sound Optimization”

Podaj dalej

Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE „Spatial Sound Optimization” Samsung

Przestrzeń, w jakiej oglądamy telewizję – salon, sypialnia czy taras – przynosi nam różne wrażenia słuchowe. Certyfikat „Spatial Sound Optimization” (przestrzenna optymalizacja brzmienia) przyznany przez Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) potwierdza, że tegoroczne telewizory marki Samsung Neo QLED: QΝ90A, QΝ700A, QΝ800A, QΝ900A, QN94A, QN95A, QN85A i Samsung QLED: Q70A, Q80A oferują jednolitą jakość dźwięku niezależnie od otoczenia.

Aby zredukować zróżnicowanie brzmienia w telewizorach Samsung Neo QLED i QLED, firma Samsung dodała funkcję Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni (SpaceFit Sound). Niezależnie od warunków zapewnia ona dźwięk taki, jaki generowany byłby w standardowym otoczeniu odsłuchu.

Wbudowane mikrofony rozpoznają elementy otoczenia, które mogą wpływać na brzmienie, m.in. zasłony, dywany czy ściany. Na przykład gdy telewizor „odkryje”, że ułożony w salonie dywan pochłania średnie i wysokie tony, przeprowadzi kalibrację dźwięku, by dostosować go do otoczenia poprzez intensyfikację brzmienia średniego i wysokiego.

Z kolei w sytuacji, w której ekran znajduje się blisko ściany, ta niewielka przestrzeń może powodować zniekształcenie basów. Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni wykryje problem i zaradzi mu, wzmacniając basy i generując w ten sposób czystszy dźwięk.

Użytkownicy coraz chętniej personalizują swoją przestrzeń mieszkalną tak, by bardziej odpowiadała ich stylowi życia. Dziś telewizję oglądamy nie tylko w salonie czy sypialni, ale też w domowym gabinecie, a nawet w kuchni.

Dźwięk odbity od otaczających nas ścian, sufitów i podłóg jest znacznie głośniejszy niż ten, który dociera do nas bezpośrednio. Oznacza to, że użytkownicy mogą odbierać brzmienie danego urządzenia na różne sposoby – wszystko zależy od rozmiaru i kształtu pomieszczenia, a także od materiałów, z jakich wykonano ściany.

Dotychczas widzowie musieli ręcznie konfigurować parametry dźwięku, jednak Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni automatycznie „rozpoznaje” otoczenie wokół telewizora. Dzięki temu nie ma już potrzeby dokonywania żadnych dodatkowych modyfikacji.

Źródło tekstu: Samsung Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments