Usługi chmurowe firmy Netia zasilane zieloną energią
TELEKOMUNIKACJA

Usługi chmurowe operatora Netia zasilane zieloną energią

Podaj dalej

Usługi chmurowe firmy Netia zasilane zieloną energią Netia

Od 1 lutego 2021 roku kluczowe obiekty data center Netii i usługi chmurowe z linii NetiaNext, będą zasilane zieloną energią. W budowanym pod Warszawą nowoczesnym Data Center ekologiczne będzie również zasilanie awaryjne.

Operator Netia zawarł z Innogy Polska umowę, która gwarantuje dostawę zielonej energii poprzez wybrane trakty zasilające obiekty Data Center w Warszawie i Krakowie. Generowana przez lądowe farmy wiatrowe zielona energia od Innogy będzie zasilać wybrane usługi Netia data center oraz najbardziej popularne, zaawansowane usługi chmurowe z linii NetiaNext, tj. Serwery Dedykowane, Netia Compute (infrastruktura IT w chmurze oraz DRaaS) oraz Netia Data Protection (backup).  

O trosce Netii w zakresie zapewnienie niezawodnych i ekologicznych źródeł zasilania, świadczy m.in. już dostarczone i zainstalowane zasilanie awaryjne złożone w głównej mierze z dwóch DRUPS HITEC PowerPRo2700 o mocy 2000 kW każdy. W przeciwieństwie do zwykłych (statycznych) zasilaczy awaryjnych (UPS-ów) DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej. Takie rozwiązanie zmniejsza potrzeby obsługi układu oraz jest bardzo przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby utylizacji baterii, ich częstych przeglądów i pomiarów. DRUPS charakteryzuje również m.in. dłuższy czas życia i wysoka niezawodność.

Film z instalacji DRUPS-ów w budowanym Data Center Netii w Jawczycach pod Warszawą:

Źródło tekstu: Netia


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments