|

Viaplay pokaże wyścigi INDYCAR SERIES w dziewięciu krajach do 2024 roku

Podaj dalej

Viaplay pokaże wyścigi INDYCAR SERIES w dziewięciu krajach do 2024 roku

Nordic Entertainment Group (NENT Group), jedna z najszybciej rozwijających się platform streamingowych na świecie, przedłużyła swoje prawa do pokazywania sportów motorowych NTT INDYCAR SERIES do 2024 roku. Należący do NENT Group serwis streamingowy Viaplay będzie nadal pokazywał każdy wyścig z najważniejszych zawodów sportów motorowych Ameryki Północnej w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii i Islandii, a także po raz pierwszy w Polsce, Estonii, na Łotwie i Litwie. Gwiazdy szwedzkiego sportu samochodowego, Marcus Ericsson, który jest gotów wrzucić kolejny bieg w karierze INDYCAR SERIES po walce o tytuł w sezonie 2021, oraz Felix Rosenqvist, są już potwierdzonymi kandydatami do startu w nowym sezonie, który rozpocznie się w lutym 2022 roku.

Sezon INDYCAR SERIES 2021, który zakończy się w niedzielę Acura Grand Prix of Long Beach, był przełomowy dla Marcusa Ericssona (Chip Ganassi Racing), który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Detroit w czerwcu, a następnie zwyciężył w Nashville w sierpniu. Felix Rosenqvist (Arrow McLaren SP) powrócił na tor po dramatycznej kraksie w połowie sezonu i teraz jego celem jest wykorzystanie potencjału, który pozwolił mu zdobyć tytuł debiutanta roku w 2019 r. i przejąć flagę w szachownicę na torze Road America w Wisconsin w 2020 r.

SERIA INDYCAR trwa od lutego do września i stanowi unikalne połączenie wyścigów na ulicach i owalnych torach, w tym legendarnego wyścigu Indianapolis 500, znanego na całym świecie jako “Największe widowisko wyścigowe”. Sezon 2022 będzie 111 rokiem oficjalnych amerykańskich wyścigów na otwartych kołach. NENT Group’s INDYCAR SERIES oferuje światowej klasy programy studyjne oraz komentarze ekspertów w lokalnych językach.

Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer: “Każdego tygodnia Viaplay daje fanom widok z pierwszego rzędu na najlepszy na świecie sport motorowy na dwóch i czterech kołach. Europejska widownia INDYCAR wciąż rośnie, a sukces Marcusa Ericssona w tym sezonie spowodował wzrost zainteresowania Skandynawią. Przedłużenie naszego partnerstwa z INDYCAR na kolejne trzy lata to wspaniała wiadomość dla widzów Viaplay w regionie nordyckim i na naszych najnowszych rynkach – i doskonałe dopasowanie dla jednej z najszybciej rozwijających się firm streamingowych na świecie.”

Mark Miles, Penske Entertainment Corp. President and CEO: “Przełomowe zwycięstwo Marcusa Ericssona w Detroit, po którym nastąpiło jego porywające zwycięstwo w inauguracyjnym Music City Grand Prix, stało się dwoma z sensacyjnych kamieni milowych roku 2021. Cieszymy się, że fani Marcusa i Felixa Rosenqvista będą mogli śledzić więcej takich emocjonujących momentów. Międzynarodowa publiczność NTT INDYCAR SERIES jest tak samo liczna jak zawsze. W tym sezonie wyścigi wygrali kierowcy z rekordowej liczby ośmiu różnych krajów. Z niecierpliwością czekamy na solidne relacje Viaplay pokazujące naszych śmiałych i odważnych sportowców przez kolejne lata.”

Oprócz INDYCAR SERIES, portfolio sportów motorowych Grupy NENT obejmuje Formułę 1, NASCAR, W Series, MotoGP, Nürburgring 24 Hours, Ferrari Challenge, DTM, Formułę 2, Porsche Supercup i Formułę Renault Eurocup.

Źródło tekstu: Viaplay


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments