Weekend zdrowia psychicznego na antenie Discovery Life

Weekend zdrowia psychicznego na antenie Discovery Life

Podaj dalej

Weekend zdrowia psychicznego na antenie Discovery Life TVN Grupa Discovery

10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Kanał Discovery Life, który w swoich produkcjach często podnosi kwestie zdrowia oraz dobrostanu człowieka, włącza się w te obchody. Na antenie stacji Discovery Life, w weekend 9-10 października, zostaną wyemitowane programy dotykające obszarów związanych z kondycją psychiczną, nałogami, pojęciem wellbeing, miłością czy intymnością.

Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. następujące pozycje programowe:

„Cegiełka zdrowia”
9 października, godz. 12:50
10 października, godz. 14:50
Program, w którym prowadząca Agnieszka Cegielska wraz z dietetykami, trenerami i lekarzami szczegółowo omawia choroby cywilizacyjne. Zaproszeni eksperci i specjaliści wyjaśnią, jak żyć, by zminimalizować ryzyko zachorowania i jak się leczyć, jeśli choroba nas dopadnie.

„Jak dobrze wyglądać nago. Powrót po latach”
9 października, godz. 13:20 i 14:20
10 października, godz. 12:20 i 13:20
Na co dzień jesteśmy bombardowani wyretuszowanymi zdjęciami i czasami zapominamy jak wygląda prawdziwe ciało. Całe szczęście jest jedna osoba, która o tym przypomni! Gok Wan zabierze widzów w podróż pełną akceptacji, wzruszeń i wiary w siebie. Wśród bohaterek, które zdecydują się na jego wyjątkową nagą terapię, znajdą się przyjaciółki, mamy, córki i siostry. Po latach ukrywania swojego ciała, pokażą je światu. Gok pomoże im stanąć twarzą w twarz z lękiem, niepewnościami, a także bliznami czy złymi doświadczeniami.

„Okiem Ohme”
9 i 10 października, godz. 16:50
Program jest poświęcony zjawiskom czy zachowaniom, które choć powszechne, budzą bardzo skrajne emocje. Widzowie dowiedzą się jak powstają stereotypy, które bardzo mocno oddziałują na nasz odbiór świata, a także wpływają na różne sfery naszego życia. Prowadząca Małgorzata Ohme – psycholog rodzinny i terapeuta poruszy, m.in. temat nadwagi, diet, suplementów.

„Naturalnie na zdrowie”
9 i 10 października, godz. 17:50
Agnieszka Cegielska chce zachęcić widzów do korzystania z niezwykłej mocy darów natury. W programie pokaże, które rośliny korzystanie wpływają na organizm człowieka i mogą stanowić naturalną apteczkę.

„Bez tabu. Epidemia otyłości u dzieci”
9 października, godz. 18:20
Agata Młynarska, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, poruszy trudny, ale niezwykle ważny społecznie temat – otyłość u dzieci. Widzowie poznają historię najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kg ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i szansą na normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą, jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.

„Bez tabu. Gry – dziecięcy nałóg”
9 października, godz. 19:20
Kolejna część serii, w której widzowie poznają historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora, który mimo młodego wieku, wpadł w szpony wirtualnego nałogu. Prowadząca, Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia poddawane są leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku. Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka? Jakie skutki może mieć stres towarzyszący kompulsywnemu graniu? Specjaliści podpowiedzą gdzie szukać pomocy i jakimi metodami pracować, by najmłodsi byli w stanie wrócić do zdrowych, „rzeczywistych” aktywności.

„Bez tabu. Mastektomia bez strachu”
10 października, godz. 20:20
Kolejny odcinek cyklu, w którym Agata Młynarska poruszy temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Dziennikarka, spotykając się z pacjentkami i lekarzami, postara się odpowiedzieć na pytanie jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka? Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu?

„Daj sobie spokój”
9 października, godz. 21:50
10 października, godz. 15:20
Bohaterami programu są Karolina i Maciek wraz z córkami Maćka oraz wspólnym synkiem, Jasiem, tworzący pięcioosobową rodzinę paczworkową. Karolina bardzo zmieniła swoje życie w ostatnich latach. Urodziła dziecko, a Maciek pomógł jej zmienić myślenie o sobie i tym, co dobre i ważne w życiu. Pomógł też Karolinie schudnąć ponad 20 kilogramów i spojrzeć na jedzenie, jak na źródło przyjemności, a nie stresu. „Do niedawna bardziej zwracałam uwagę na to, co mam w kosmetyczce, niż we własnej głowie. To się zmieniło.” – mówi Karolina. Jej ,Maćkowi i dzieciom: Kamie, Jadzi i Jasiowi będziemy towarzyszyć w wakacjach nad polskim morzem. Młodzi rodzice pokażą, jak dzięki zdrowemu jedzeniu i oddechowi…dać sobie spokój. Namówią na korzystanie z miejscowych sklepów i straganów, na kupowanie żywności z małych gospodarstw, lokalnej, sezonowej, świeżej. Przekonają, że Polska ma swoje superfoods! Pokażą kilka prostych potraw do przyrządzenia na szybko, na pikniku, wraz z dziećmi. Dla zdrowia, smaku i wspólnego spędzania czasu!

„Włącz zdrowie”
9 października, godz. 23:20
Badania dowodzą, że Internet jest dziś podstawowym źródłem wiedzy i korzysta z niego aż 90% Polaków. Dla wielu z nich sieć pełni funkcję domowego lekarza. „Pięć najczęstszych przyczyn bólu głowy”, „Jak wyleczyć się z przeziębienia domowymi sposobami?” „Co może oznaczać podwyższone ciśnienie?” – to przykładowe nagłówki artykułów internetowych, na które możemy trafić szukając leku na nasze choroby. Jak nie dać się ponieść fali fałszywych informacji i jak odnaleźć wiarygodne dane? „Włącz zdrowie” to program o zdrowiu, w którym Internet i telewizja przenikają się, by trafić do widzów poszukujących wiedzy w sieci! Podczas rozmowy online dziennikarka i pasjonatka zdrowego trybu życia – Agata Młynarska – rozmawia na najczęściej wyszukiwane w Internecie tematy medyczne z lekarzami, dietetykami, naukowcami oraz pacjentami. Dyskusję ekspertów uzupełniają ciekawe materiały filmowe.

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments