Wiosna na antenie TVN Turbo

TVN Discovery Polska

Ruszają kolejne premiery w stacji TVN Turbo. Na widzów w nadchodzącym czasie czekają nowości i kontynuacje, które zyskały już stałą widownie – programy „Wyburzacze”, „Megatransporty”, „Zakup kontrolowany za granicą”, „Najlepsze premiery motoryzacyjne”, „Tajne skrzydła III Rzeszy”(German secret aircraft). Początek sezonu wiosennego rozpoczęły produkcje – „101 gadżetów motoryzacyjnych”, „Garaż letni” (Lazy boys garage), „Pomoc drogowa 24h”, „Służba więzienna”, „Zawodowi handlarze”, „Wojny samochodowe” i „Służby ratownicze”. Rozpędzamy się, bądźcie z nami!

TVN Discovery Polska

W najnowszym sezonie programu „Wyburzaczy” poznamy zupełnie nowych fachowców i obejrzymy niespotykane dotąd w programie metody wyburzania!
Bohaterowie programu Tomasz Warchała i Edward Lipka, to doświadczeni „Wyburzacze”, którzy będą musieli połączyć siły i dokonać demontażu ogromnej, przemysłowej prasy hydraulicznej. Aby powalić gigantyczną konstrukcję, fachowcy zostaną zmuszeni wykorzystać rzadko używane narzędzie – 60-tonową, olbrzymią, rozhuśtaną kulę, która z sukcesem powinna zmiażdżyć kolejne elementy prasy.W Łodzi zupełnie nowa ekipa „Wyburzaczy” będzie musiała powalić grożącą zawaleniem zrujnowaną kamienicę. Po raz pierwszy w historii programu pokażemy, jak ogromny dźwig wprowadza maszynę służącą do rozbiórki na teren prac. Koparka będzie musiała wjechać górą, tuż nad dachami zamieszkałych kamienic. Czy ta akcja zakończy się sukcesem?W Starym Wielisławiu brygada Justyna Suchanka rozpocznie wyburzanie zawalającego się, stuletniego budynku. Obiekt znajduje się zaledwie jeden metr od prywatnego domu. Co wydarzy się podczas powalania najbardziej newralgicznego fragment muru? Jeżeli ściana oderwie się w niekontrolowany sposób, zburzy sąsiednie domostwo…We Wszemirowie Darek Biżak i jego ekipa podejmą się skomplikowanego demontażu masywnej przemysłowej prasy hydraulicznej. Każdy z jej modułów waży 25 ton. W tym zleceniu nie ma miejsca na błędy!

Nowy sezon programu „Wyburzacze” to również okazja do spotkania ze starymi znajomymi: Krzysztofem Dymkiem, Mariuszem Krukiem oraz ich ekipami. Zobaczymy, jak mierzą się z kolejnymi rozbiórkami, dostarczając widzom wyjątkowych wrażeń. Premiera już 4 marca, w środę, o 22.15.

TVN Discovery Polska

Dla widzów pasjonujących się historią przygotowaliśmy serię „Tajne skrzydła III Rzeszy” (German secret aircraft), na antenie od 4 marca, w środę, o godz. 01:30. W centrum uwagi są szaleni i genialni, nazistowscy naukowcy i inżynierowie, którzy swoją techniczną wiedzą i doświadczeniem służyli Trzeciej Rzeszy. W programie opowiadają o swoich desperackich próbach zaprojektowania i zbudowania prototypowych maszyn wojennych.

W dziesięciu jednogodzinnych odcinkach, zawierających najnowocześniejsze animacje 3D, sekwencje na żywo w wysokiej rozdzielczości i wywiady, a także znakomicie odrestaurowane materiały archiwalne, zgłębimy historię, tajemnicę i intrygę tego mało znanego i od dawna stłumionego dramatu drugiej wojny światowej.

TVN Discovery Polska

Zaczynamy nowe przygody z transportem ponadgabarytowym! To już siódmy sezon programu „Megatransporty”.

Tramwaj, domki letniskowe, houseboat, elementy mostów, kotły przemysłowe, czy nawet 40-letnia sosna – aby spełniać swoją rolę, najpierw muszą zostać bezpiecznie przetransportowane do miejsca docelowego. A to nie będzie takie łatwe. Na drodze staną znaki, ronda, roboty drogowe, inni użytkownicy ruchu, linie wysokiego napięcia, wiadukty, a nawet pogoda…Z dużymi gabarytami będziemy podróżować po lokalnych dróżkach, drogach krajowych i autostradach, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Czy naszym bohaterom uda się pokonać wszystkie przeszkody? Czy ładunki dotrą na czas i bez żadnych uszkodzeń ? Dowiemy się już wiosną w TVN Turbo. Na antenie od 5 marca, w czwartek, o godz. 22.15.

TVN Discovery Polska

W sobotę, 7 marca, o godz. 12.30 zapraszamy na spotkanie z Adamem Kornackim i jego ekipą znaną z programu ,,Zakup kontrolowany”. Od wielu sezonów z sukcesami pomagają klientom znaleźć wymarzone auto na trudnym polskim rynku samochodowym. Teraz podejmują kolejne wyzwanie! Tym razem poszukają najlepszych okazji w Niemczech, Holandii, Włoszech i USA.

Znany ekspert i dziennikarz motoryzacyjny TVN Turbo, Adam Kornacki, odwiedzi cztery rynki, z których Polacy najbardziej lubią ściągać samochody. Na początku pojedzie do Niemiec, gdzie pomoże Patrykowi znaleźć wyjątkowego youngtimera. Klientowi zależy na tym, aby auto było wyprodukowane przed 1994 rokiem. Na zakup przeznaczył około 2000 Euro. Czy nabywca znajdzie na Zachodzie swój wymarzony samochód? Wśród propozycji pojawią się Audii 100, Mercedes W124 czy Volkswagen Golf 3 w limitowanej wersji Pink Floyd.

W kolejnych odcinkach Adam odwiedzi także Holandię, Włochy i USA. Jak skutecznie zweryfikować historię pojazdu na rynku holenderskim? Jakie perełki motoryzacyjne można znaleźć na włoskim rynku? Na co trzeba uważać, sprowadzając samochód ze Stanów?

TVN Discovery Polska

Po raz drugi przygotowaliśmy dla Was ranking najważniejszych premier motoryzacyjnych, startujemy 7 marca, w sobotę, o godz. 17.00.  Siedemdziesiąt samochodów zostanie poddanych ocenie najlepszych ekspertów TVN Turbo. Wśród nich pojawią się m.in. Adam Kornacki, Patryk Mikiciuk, Robert Michalski czy Grzegorz Duda.

Będzie szybko, drogo, tanio, wysoko i oczywiście zgodnie z ostatnimi trendami – elektrycznie. Rynek codziennie jest zasypywany nowościami motoryzacyjnymi. W rankingu pokażemy najbardziej ekscytujące premiery ostatnich miesięcy oraz modele, które dopiero czekają na oficjalny debiut. Jakiego rodzaju samochód otrzyma tytuł „Najlepszej premiery motoryzacyjnej?” Przekonacie się już wkrótce!

Źródło tekstu: TVN Discovery Polska

%d bloggers like this: