|

Współpraca platformy Viaplay z MGM

Podaj dalej

Współpraca platformy Viaplay z MGM

Nordic Entertainment Group (NENT Group) i MGM International Television Productions ogłosiły dziś nową wieloletnią umowę na rozwój i koprodukcję sześciu anglojęzycznych, oryginalnych seriali międzynarodowych dla Viaplay, serwisu streamingowego NENT Group. Wszystkie sześć seriali będzie emitowanych wyłącznie jako Viaplay Originals w krajach nordyckich, bałtyckich, Holandii i Polsce, a MGM zajmie się dystrybucją w pozostałych krajach świata. Pierwszymi dwoma projektami w ramach partnerstwa będą pełne gwiazd produkcje “Billy the Kid” i “Last Light”.

Billy the Kid” to epicki dramat romantyczny Michaela Hirsta (“Wikingowie”), w którym w rolę słynnego amerykańskiego banity wcielił się brytyjski aktor Tom Blyth (“Benediction”). Serial jest koprodukcją z EPIX Studios i MGM International Television Productions, we współpracy z NENT Group. Otto Bathurst (“Peaky Blinders”) wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki z ośmioodcinkowego pierwszego sezonu.

Dodatkowo MGM i NENT Group będą współpracować przy produkcji apokaliptycznego thrillera “Last Light”, we współpracy z Peacock. Oparty na bestsellerowej powieści Alexa Scarrowa o tym samym tytule i stworzony przez Viaplay Studios, Make It Happen Studio i REinvent, “Last Light” opowiada historię rodziny walczącej o przetrwanie w świecie nagle pogrążonym w chaosie.

Producentem wykonawczym pięcioodcinkowego serialu jest nominowany do nagrody Emmy® Matthew Fox (“Zagubieni”), obok gwiazdy i trzykrotnie nominowanej do nagrody Emmy® Joanne Froggatt (“Kłamca”; “Downton Abbey”). Dennie Gordon (“Jack Ryan”) wyreżyseruje cały serial i będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego. Patrick Massett i John Zinman (“The Blacklist”) pełnią funkcję showrunnerów i producentów wykonawczych.

Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: “Viaplay będzie wkrótce dostępny na co najmniej 16 rynkach, a unikalne storytellingi są kluczową częścią naszej strategii ekspansji. Jesteśmy dumni z naszego długoterminowego partnerstwa z MGM i z tego, że teraz pracujemy razem nad koprodukcją seriali z największymi nazwiskami Hollywood. Seriale takie jak “Billy the Kid” i “Last Light” pokazują skalę naszych ambicji i pomogą jeszcze szybciej wprowadzić Viaplay na mapę w naszych najnowszych terytoriach.”

Rola Bauer, Prezes, MGM International Television Productions: “Skupienie się NENT Group na rozwijaniu globalnych historii premium poprzez międzynarodowy obiektyw doskonale pokrywa się z naszą misją w MGM International TV Productions. Silne narracje, takie jak epickie seriale “Billy the Kid” i “Last Light”, które będą bawić, a także poruszać ważne kwestie społeczne, przyciągną uwagę widzów na całym świecie, a nasze partnerstwo koprodukcyjne z NENT Group sprawia, że jest to możliwe.”

Co najmniej 60 propozycji Viaplay Originals ma mieć swoją premierę w 2022 roku. Każdego roku dla serwisu internetowego Viaplay będą produkowane dwa duże anglojęzyczne filmy o nordyckich postaciach i wydarzeniach, począwszy od “Hilmy”, biografii szwedzkiej artystki i pionierki feminizmu Hilmy af Klint napisanej i wyreżyserowanej przez Lasse Hallströma (nominowanego do Oscara za “The Cider House Rules” i “My Life as a Dog”) i z udziałem Leny Olin (nominowanej do Oscara za “Wrogów, historię miłosną”).

MGM International Television Productions ma obecnie sześć projektów w trakcie produkcji od momentu rozpoczęcia działalności ponad rok temu. Studio posiada również umowy typu first-look z Sydney Gallonde, Eriką Halvorsen, Tamarą Tenenbaum oraz czołową hiszpańską menedżerką talentów Ruth Franco.

Źródło tekstu: Viaplay


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments